Logo Network Q RAC Rally Championship
Network Q RAC Rally Championship
Magnetic Fields Rok vydání: 1996 Velikost: 56.6MB Staženo: 30x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
/
Plyn/brzda
/
Zatáčení
Řazení nahoru
Řazení dolů
Změna pohledu
STÁHNOUT ZDARMA
Tato hra s trochu krkolomným názvem, někdy zkráceně jako Net Rally, nebo Rally Championship 1996 je jedna z posledních závodních her pro už poněkud zastaralý systém MS-DOS. Dost často se označuje za nejlepší a nejpropracovanější rally pro tento systém. Jak už název může napovědět - jedná se o britskou část soutěže.

Na výběr je dostatečných 28 erzet odehrávající se ve dne i v noci, za deště, sněhu i mlhy. Aut už tak požehnané množství není, přesto dostačuje. Celkem jde o šest rally speciálů s rozdílnými vlastnostmi a zvuky, mezi kterými je i pro našince legendární Škoda Felicia Kit Car. V pěkném a přehledném menu lze vybrat jeden ze čtyř herních módů. V Individual a Arcade jezdíte proti sedmi viditelným soupeřům, Time Trial je závod na čas. Hlavním módem je samozřejmě Championship.

Před závodem si je možné přizpůsobit svůj vůz k obrazu svému podle povrchu, nebo počasí. Což je rozhodně k užitku, protože sníh, bláto nebo déšť není jen vizuální doplněk a dokáže i zkušenějšího závodníka docela potrápit. Při závodu lze měnít pohled zevnitř vozu, nárazníku nebo klasicky zezadu. Naviguje spolujezdec Tony Mason. Po závodu je možné si pustit opakovaný záznam. Bohužel chybí jakákoliv možnost multiplayeru u jednoho počítače.

Samotné auta jsou zpracované moc pěkně a na první pohled je od sebe bez problémů rozeznáte. Jedna z nevýhod, která je u většiny raných 3D závodních her je, že kolem trati je neviditelná bariéra, která je v bezprostřední blízkosti kraje vozovky a někdy se špatně odhaduje její umístění. Je škoda, že není možné alespoň trochu vyjet z trati ven, což by si zrovna rally žádala, jako žádná jiná závodní hra.
Spousta tratí, přehledné menu, přizpůsobování aut povrchu vozovky, Škoda Felicia.
Neviditelné bariéry kolem trati, chybí lokální multiplayer.
9