Logo Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed III: Hot Pursuit
Electronic Arts Rok vydání: 1998 Velikost: 329.8MB Staženo: 44x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
V nastavení lze nakonfigurovat ovládání přes gamepad, funguje bez problému.
/
Plyn/brzda
/
Zatáčení
Ruční brzda
Řazení nahoru
Řazení dolů
Změna pohledu
Klakson/houkačka
Pohled dozadu
Světla
Zastavovací pás
Reset auta
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Trať Empire City
empire
Auto El Niño
elninor
Auto Mercedes
merc
Auto Jaguar
jag
Policejní Diablo
dcop
Policejní El Niño
ecop
Všechny auta
allcars
STÁHNOUT ZDARMA
Need for Speed je velmi známá a úspěšná závodní série s exotickými vozy, vyvíjená od roku 94-95 až dodnes. Její třetí díl s podtitulem Hot Pursuit vyšel roku 1998 v neméně známé firmě Electronic Arts. Vyšla na první Playstation a Windows.

Po lehce slabším druhém díle se série vrací zpátky ke kořenům. Rozděluje se na dvě části. Běžné závodění proti až osmi soupeřům v jednom závodu, knockout a turnaj. Druhá část je Hot Pursuit, kde se závodí jeden proti jednomu v silničním provozu s policií. To bylo možné i v prvním NFS, ale tentokrát je možné si dokonce vzít policejní uniformu a nasednout do sportovního policejního vozu. Krom toho je ve hře split-screen, takže si lze s kamarádem zahrát na jedné obrazovce. Režim Knockout se skládá se sedmi závodů se sedmi soupeři na náhodně vybraných tratích. V každém závodě vypadává poslední jezdec, až nakonec zůstane pouze vítěz.

Need for Speed 3 obsahuje devět závodních tratí, včetně jedné bonusové. Zajezdíte si v pouštních kaňonech, kolem zasněžených horských kopců, i po venkově. Většina tratí obsahuje jednu nebo více zkratek, ne vždy se však vyplatí je využívat. Co se týče aut, těch je tady úctyhodných devatenáct. Ne všechny jsou však dostupné. K tomu si ještě přičtěte další tři policejní speciály. Přesto nedokážu skrýt mírné zklamání, podobně jako u druhého dílu. I když je počet dostačující, jejich výběr je podle mě tragický. Chybí BMW, Mazda, Porsche, Maserati, nebo třeba Chevrolet. V prvním díle byl počet aut ani ne poloviční, přesto si vybral každý.

Grafika je na dobu vzniku samozřejmě perfektní. 3D bylo v plném rozkvetu, a tak jsou modely aut pěkně vymodelované, včetně efektních odlesků. Líbilo se mi také okolí trati, absence kolizních zón mimo trať a zkratky, které jsem většinou moc nevyužíval. Jízdní model je dobrou kombinací arkády i simulace. Doporučuji si předělat ovládání na gamepad, který bez problémů funguje.
Pěkná grafika, povedené tratě, hratelnost, dobře vyvážená míra arkádovosti, split-screen.
Velmi špatný výběr aut.
9