Logo Micro Machines
Micro Machines
Codemasters Rok vydání: 1994 Velikost: 1.8MB Staženo: 15x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.0/5 DOPLŇKY DO HRY
STÁHNOUT ZDARMA
Ne každý ví, že herní série Micro Machines je vlastně reklamní brand pro stejnojmennou sadu miniaturních hraček, převážně autíček. Hra se dočkala hned několik pokračování a poslední díl byl trochu překvapivě vydán teprve před pár lety.

Micro machines je závodní hra s dvojrozměrným pohledem shora dolů. Hráč závodí na netradičních místech jako je například kuchyňský nebo kulečníkový stůl, nebo domky na stromech. Je možné řídit několik typů hraček. Od klasických aut a formulí, až po tanky, čluny nebo vrtulníky. Závodní trať není mnohdy na mapě uplně jasně znázorněna a hráč může vyjet i mimo ni. Pokud vyjede příliš daleko, vozidlo bude resetováno zpátky na trať. Tím jak se závodí s hračkama v běžném prostředí, tak je na okruzích i spousta překážek. Například na stole je krabice od cereálií, ořezávátko na tužky, kapky vody..

K dispozici jsou dva herní režimy. Micro Machines Challenge a Head-to-Head. V prvním režimu hráč závodí proti třem počítačem ovládaným protivníkům a musí se umístit na prvním nebo druhém místě, aby se kvalifikoval do dalšího závodu. Jsou k dispozici tři šance, pokud všechny tři jsou promarněny, hra končí.

V druhém herním režimu hráč závodí proti jinému vozidlu. Závodníci jsou barevně odlišeni a cílem je, aby se na obrazovce rozsvítila všechna světla signalizující barvu hráče. Toho se docíli tak, že se závodník dostane o obrazovku před soupeře, takže zaostávající oponent již není vidět. Když se tak stane, jedno světlo změní barvu na vedoucího hráče. Hra končí, když má všech osm světel jednu barvu, nebo po třech kolech s nejvíce získanými barvami. Pokud zůstane skóre nerozhodně, následuje tzv. "náhlá smrt". To vše jde hrát také v multiplayeru pro dva hráče.
Zábavné soutěžení v multiplayeru, netradiční nápad, dostupné na spoustě platforem.
Top down grafika už nebyla v kurzu, jednoduchost.
6