Logo Cycles: International Grand Prix Racing
Cycles: International Grand Prix Racing
Distinctive Software Rok vydání: 1989 Velikost: 1.8MB Staženo: 34x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 3.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 3.0/5 DOPLŇKY DO HRY
STÁHNOUT ZDARMA
The Cycles, plným názvem The Cycles: International Grand Prix Racing, jsou závody a zároveň lehká simulace motorek. Předchůdcem této hry je veleznámý a úspěšný Grand Prix Circuit, podobná hra z prostředí formulí F1.

Opět se ve hře nachází pouze tři stroje, tedy motorky. Oproti staršímu bratříčkovi nejsou licencované a rozdělují se pouze na kubaturu - 125, 250 a 500cc. Což je vlastně ve výsledku docela fajn, protože aspoň nemáte pocit, že jste o nějaké vaše oblíbené značky ochuzeni, což se ve formulích mohlo jednoduše stát. Tři kategorie motorek doplňuje hned patnáct velkých cen! Ano vidíte dobře, patnáct. To je téměř dvojnásobek oproti svému předchůdci, což vidím jako obrovský pokrok kupředu. Mezi nimi se nachází i náš oblíbený okruh v Brně, zde skrytý pod názvem Czechoslovakia.

Jinak je hra ale hodně podobná svému předchůdci. Opět je zde pět úrovní obtížnosti, která přidává i na simulaci ovládání. Ve vyšší obtížnosti je možné třeba přehřát motor, nebo povinnost řadit. Jsou tu tři herní režimy - trénink, jeden závod nebo šampionát. To jsou asi všeříkající názvy a není třeba je více rozvádět.

Grafika je totožná jako s o rok starším Grand Prix Circuit. Kokpit motorky nezakrývá tolik obrazovky, samotná motorka se může naklánět v zatáčkách, nebo zvedat při akceleraci. To vše dodává lepší pocit z jízdy. Mírné vylepšení doznaly i samotné tratě. I když tady si troufám tvrdit, že mohlo být mnohem větší. Na tratích se konečně objevily kopce, takže nepůsobí tolik ploše jako dřív. Jinak ale okolí jednotlivých závodu je neskutečně nudné a nenabízí nic, podle čeho bysme je od sebe rozeznaly. Mohly tu být například tribuny, svodidla, písek vedle trati. Každopádně The Cycles hodnotím jako o chlupek lepší závodní hru, než jejího staršího bratřčíčka, ale jinak to jsou vesměs stejné hry bez nějakých větších rozdílů.
15 tratí včetně Brna, tratě už nejsou ploché, naklápění i zvedání motorek, snaha o realismus.
Podobné jako o rok starší Grand Prix Circuit, nulové dekorace kolem tratí.
8