Logo Ufo: Enemy Unknown
Ufo: Enemy Unknown
Microprose Rok vydání: 1994 Velikost: 4.7MB Staženo: 16x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Nebojte se ukládat. Ve hře je 10 ukládacích slotů, je možné je využívat všechny na jednu hru.

Ideálně svou první stanici využijte jako výzkumnou laboratoř. Výzkum je alfou i omegou úspěchu.

Co nejdřív rozestavte základny po všech kontinentech světa, aby bylo pokrytí radarů co nejvyšší.

Snažte se finanční stránku vždy na konci měsíce udržet v plusu, lodě i nové inženýry nakupujte na začátku měsíce, protože si vezmou za 2 hodiny stejný plat jako za 30dní.

V akční části se snažte, aby vám nezabili, ani nezranili žádného vojáka. Trénink totiž trvá dost dlouho. Snažte se po mapě pohybovat s vojáky ve dvojcích - co jeden objeví, druhý zastřelí.
STÁHNOUT ZDARMA
UFO, někdy známá taky jako X-COM, je vyhlášená tahová strategie. Rozděluje se na dva hlavní segmenty - správa světových základen a řízení bojových operací jednotek organizace. Příběh začíná tím, že na mnoha místech Země jsou spatřeny mimozemské aktivity, hlášeny únosy lidí mimozemšťany a terorismus. Mnohé státy se pokouší této hrozbě čelit vlastními silami, ale neúspěšně. Proto se v roce 1998 koná v Ženevě konference, na níž je založena organizace X-COM. V lednu 1999 je zprovozněna první základna a tím začíná období, které bude později označováno jako "první válka s cizáky".

Hráč je v roli vládce organizace X-COM, která má za úkol chránit zemi před mimozemskými tvory. Na začátku je možné vidět mapu zeměkoule s polohami svých a nepřátelských základen, stíhaček a odhalených UFO. V této části lze vyvolat grafy, financování, zkoumání technologií a předmětů. Všechny důležité věci se zkoumají a dělají v základně. Například nové zbraně, nebo stíhačky. Základnu je nutné postupně rozšiřovat a stavět nové laboratoře.

Bojová část se rozlišuje na leteckou a pozemní. Letecká se odehrává na planetě, kdy hráč vyšle po odhalení stíhačku na likvidaci mimozemské lodi. Pozemní útok vyšle na určité místo skupinku vojáků a hra se přepne do tahového módu. Cílem hry je zabít nebo omráčit všechny nepřátele na mapě. U jednotek je nejdůležitější čas a energie. Čas se spotřebovává úkonama, kterýma zaměstnáte jednotku v daném tahu. Energie závisí na hmotnosti vybavení a intenzitě pohybu jednotky. Každá jednotka má jedinečné atributy.

Na svou dobu UFO oplývalo velkou škálou možností. Hra se neodehrává jen na bojišti, ale i na základnách. Když si člověk zvykne, tak hra není vizuálně odpudivá ani v dnešní době a bez nějakých větších komplikací si ji člověk může stále užít.Tato verze je navíc počeštěna! O důvod navíc zničit cizáky jednou pro vždy.
Skvělá a propracovaná tahová stránka, management základen, hratelnost, počeštěná verze hry.
Pro nováčky možná trochu složitější začátky.
10