Logo Command & Conquer
Command & Conquer
Westwood Studios Rok vydání: 1995 Velikost: 14.8MB Staženo: 8x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Zataraste všechny vchody, nepřítel se k vám pak nedostane. Stejně tak se dají zazdít i nepřátelské budovy.

Dostaňte se do nepřátelské základny a postavte mu tam obelisk.

Vedle naplněného sila postavte druhé. Když se vynořuje ze země, tak to první prodejte. Obsah sila je zdarma.

Pošlete inženýry do nepřátelské hlavní budovy, nebo do továrny na tanky a vyrobit náklaďák hlavní budovy. Tak je možné si přivlastnit nepřátelské technologie.

Pokud potřebujete postavit budovu na odlehlejším místě, stačí tam postavit zeď. Pak už to je možné.
STÁHNOUT ZDARMA
C&C byl prvním nástupcem Duny 2 a jeho prvky RTS jsou používány víceméně dodnes. Později se do názvu dosadil Tiberian Dawn, aby se první díl lépe odlišil od celé série.

Děj se odehrává v alternativní časové linii pozdních devadesátých let 20. století a zavede hráče do globalizovaného světa, který je rozdělen na dvě soupeřící frakce - Global Defense Initiative (GDI) a Brotherhood of Nod (NOD). Jedinou surovinou je tajemná mimozemská substance, zvaná tibérium, která se rozrůstá po Zemi a obě frakce na ni staví svou ekonomiku. Hra končí vítězstvím GDI.

Principy hry jsou podobné jako u modernějších strategií. Po pravé straně je mapa a pod ní aktuálně dostupné stavby, jednotky a energie. Obě frakce mají své jedinečné budovy, vojáky, vlastní superzbraň i bojovou strategii. GDI se spoléhá na sílu a brnění na úkor vyšších výrobních nákladů a pomalejšího pohybu. NOD spoléhá na kombinaci početní převahy, vynikající rychlosti a nekonvenční taktiky, obvykle na úkor menší palebné síly a výdrže. Základem je založení základny speciálním stavebním vozidlem MCV. Poté je třeba začít těžit rudu Harvestrem, opevnit se a vybudovat si armádu na útok.

Rozlišení je nízké, ale grafika i přes to dost detailní. Detailní hlavně v tom, že například po výbuchu se objeví kráter a kolem hoří tráva, po zničení budov nebo vozidel z nich vylezou vojáci, vozidla mohou přejíždět pěšáky a podobně. Tyto detaily tvoří výsledný dojem, který je veskrze pozitivní. Navíc je potřeba vypíchnout, že C&C má hned několik prvků z mnohem modernějších strategií. Mezi příjemné mechanismy patří třeba to, že je možné ovládat defakto neomezené množství jednotek současně, nebo že je možné používat klávesové zkratky na rychlé označování skupinek jednotek 1-9. Třeba oblíbený Warcraft takové věci nepodporuje a oproti C&C působí jen jako chudý příbuzný. Zvuky jsou na svou dobu kvalitní. Původní CD verze na počítačích obsahovala hrané i CGI renderované videa před misema a hudbu během hry. Verze ke stažení je ořezaná a kvůli nižší velikosti tyhle prvky neobsahuje.
Spousta pěkných detailů, herní mechanismy které obstojí i dnes, hratelnost.
Nižší rozlišení.
10