Logo Winter Challenge
Winter Challenge
MindSpan Rok vydání: 1991 Velikost: 2MB Staženo: 22x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Při problémech se spuštěním disciplín ve hře klikněte v menu nejprve na Setup, poté zase zrušit. Pak by mělo vše fungovat.

Saně se ovládájí pouze šipkami. Důležité je udržet co nejideálnější a tedy i nejrychlejší stopu.

Sjezd na lyžích se opět ovládá pouze šipkami a opět funguje o co nejlepší stopě a rychlosti.

V běhu na lyžích je důležité mačkat enter pro odrážení se, popřípadě z kopce držet šipku nahoru pro sjezd.

Bob je prakticky to samé jako saně.

Rychlobruslení není možné kvůli zásadnímu bugu dojet, ale ovládá se šipkami a mačkáním enteru.

V obřím slalomu je to stejné jako v klasickém sjezdu. Šipky a co nejlepší projíždění branek.

Při pohybu v biatlonu je potřeba mačkat enter a používat šipky jako v běhu na lyžích, při střelbě se zaměřuje šipkami a střílí enterem.

V posledním skoku na lyžích se musí na můstku co nejmíň korigovat šipkami, to zpomaluje jezdce. Poté ve vzduchu je možné hýbat s lyžemi šipkou nahoru nebo dolů a při dopadu stisknout enter.
Pohyb
Sprint/střelba/dopad
STÁHNOUT ZDARMA
Winter Games je známá zimní olympiáda, kterou vytvořilo studio MindSpan. Jeho mladší, ale podobně populární bratříček Summer Challenge představuje letní odnož. Kvůli licenci není ve hře zmínka o žádných konkrétních olympijských hrách, ani o známých sportovcích.

Zimní hry se rozdělují pouze na dva herní módy. Train je klasický trénink. V něm soutěžíte jen vy sami (popřípadě s kamarádem) a snažíte se zlepšovat si časy. Oproti tomu Tournament je turnaj, kde postupně procházíte jednotlivé disciplíny a snažíte se získat co nejvíce bodů, respektive medailí. To vše i se samotným olympíjským zahajovacím ceremoniálem.

Titul obsahuje celkem osm disciplín. Konkrétně se jedná o saně, sjezd na lyžích, běh na lyžích, jízda v bobu, rychlobruslení, obří slalom, biatlon a skoky na lyžích. Ovládání se může v některých ohledech lišit, proto je detailněji rozepsané v doplňcích v hlavní kartě hry tady na webu. Oproti Summer Challenge je tady více podobných disciplín, jako je například jizda v saních nebo v bobu. Kromě estetiky je to ve skutečnosti to samé. Rychlobruslení má navíc ještě dost zásadní legendární bug, který bruslení prakticky úplně znemožňuje a v posledním kole se budete pouze mermomocí snažit nenarazit do bočního mantinelu. To bohužel dost sráží výsledný dojem ze hry.

Jinak je vizuální stránka hry podařená a od svého o rok staršího letního bratříčka se vlastně nijak moc neliší. Ve hře jsou jednoduché 3D modely tratí a několik dalších základních objektů. Výslednou známku tak sráží hlavně katastrofální bug, který ve videohrách asi nemá obdoby. A poté taky několik podobných disciplín.
Multiplayer, pěkné zpracování.
Bug v rychlobruslení, několik disciplín je hodně podobných, hloupé ovládání, licence, chybí ČSR.
6