Logo Summer Challenge
Summer Challenge
MindSpan Rok vydání: 1992 Velikost: 2.1MB Staženo: 19x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Při problémech se spuštěním disciplín ve hře klikněte v menu nejprve na Setup, poté zase zrušit. Pak by mělo vše fungovat.

Lukostřelba je jednoduchá, stačí držet enter a šipkami nasměrovat zaměřovač, poté enter pustit.

Jezdectví se ovládá šipkami a mezerníkem skáče. Důležité je správné načasování a ideální vybírání zatáček.

Kajak se řídí šipkami a ostré zatáčení se provádí podrženým enterem se šipkou doleva nebo doprava.

Běh s překážkami vyžaduje zběsilé mačkání enteru a správně načasované skoky mezerníkem.

Při skoku o tyči i skoku vysokém je nutné rychle vymačkávat enter, před přeskakovanou tyčí podržet mezerník, který se pouští až ve výšce pro překonání překážky.

Hod oštěpem je další jednodušší disciplína. Po mačkání enteru stačí natáhnout mezerníkem oštěp do úhlu.

V poslední cyklistice stačí zběsile mačkat enter a korigovat šipkami směr jízdy.
Pohyb
Skok/hod
Sprint/střelba/zatáč.
STÁHNOUT ZDARMA
Summer Challenge je známá hra od MindSpan vydaná firmou Accolade zaměřující se na nespecifikovanou letní olympiádu. Hra nemá licenci, takže kromě toho, že neobsahuje žádné konkrétní olympijské hry, tak zde absentují také známé sportovní jména. Škoda. Jedná se o letní odnož Winter Challenge.

Samotná hra se rozděluje na pouhé dva herní módy. Train, neboli Trénink je klasický tréninkový režim, ve kterém si lze vybrat jednu z osmi disciplín a v ní se po neomezeně dlouhou dobu zdokonalovat. Sám proti sobě, nebo proti kamarádovi. Oproti tomu Tournament, v české verzi Turnaj, je režim klasického olympijského turnaje ve všech dostupných disciplínách. Než se nový turnaj může odstartovat, tak je potřeba si vytvořit supersportovce, který vás bude reprezentovat ve všech sportech napříč celou hrou. Poté už je možné slavnostním ceremoniálem odstartovat olympiádu.

Summer Challenge obsahuje celkem osm soutěží. Konkrétně se jedná o lukostřelbu, jezdectví, kajak, běh s překážkami, skok vysoký a o tyči, hod oštěpem a cyklistika. Ovládání jednotlivých disciplín se může lišit, proto je více popsáno v doplňcích na hlavní kartě hry tady na webu. Většinou se však jedná o zběsilé mačkání enteru, nebo správného načasování v kombinaci s mezerníkem. Odtud taky pochází spousta příběhů od hráčů o rozbitých klávesnicích a vymačkaných enterech. Hru lze hrát ve více hráčích, teoreticky až v deseti.

Grafika hry je na svou dobu vesměs standardní. Není příliš detailní, ale nabízí už jednoduché 3D modely tratí a základních objektů. Největší kámen úrazu tak zůstává primitivní ovládání. To je potřeba si natrénovat, ale ve výsledku nejde o nic jiného, než bouchání do klávesnice. Jednotlivé minihry by zasloužily asi komplexnější mechaniky.
Počet disciplín, solidní zpracování, takřka neomezený multiplayer.
Olympiáda bez licence a známých sportovců, hloupé ovládání, není ČSR.
7