Hra v základu běží v rozlišení 800x600, ale nabízela i možnost rozlišení 1024x768. Pokud chcete hru spustit s tímto rozlišením, vytvořte si zástupce aplikace a ve vlastnostech napište do cíle za uvozovky -r1024x768 (s mezerou před pomlčkou).
Chcete poslouchat vlastní hudbu z rádia? V adresáři se hrou ve složce Music/Stations vyberte žánr, kam nakopírujete mp3 soubor.
Pokud se vám nechce malovat zeď dílek po dílku, nebo pokládat podlahu, podržte SHIFT a klikněte kam potřebujete.
Když jde k vám zloděj, okamžitě zbuďte vašeho sima a dejte mu za úkol zavolat policii. Až to zadáte, držte kurzor na zlodějovi dokud nedojede policie – půjde pomaleji.
Obrazy narůstají na ceně. Pokud koupíte například obraz za 2000, za pár dnů později může mít cenu 9000.
Svatbu lze provést, pokud máte vztah na 100, dítě si lze udělat, pokud se dostatečně líbáte. :-)
Když se řekne simulátor života, asi jen málokomu by se nevybavila veleúspěšná série The Sims. Její první díl zde na webu vyšel v únoru roku 2000 na Windows, později i na Mac, Playstation 2, GameCube a Xbox. Vydala ji firma Maxis v čele s hlavním návrhářem Willem Wrightem. Už od prvního dílu začaly vznikat tzv. datadisky, které umožňovaly hráčům za poplatek rozšiřovat původní hru o nový obsah. Nakonec jich vyšlo následující tři roky sedm. Zde je úplně první a základní originální verze, bez jakýchkoliv úprav nebo přídavků.
Kdyby se náhodou našel někdo, kdo o The Sims nikdy neslyšel, tak ji stručně popíšu. Hra umožňuje vytvářet virtuální jednotlivce, nebo celou rodinku, kterou pak spravuje v každodenním životě. Staráte se o jejich základní potřeby, vyděláváte peníze, vylepšujete svoji nemovitost o nové vybavení, nebo přístavbu, seznamujete se s ostatními a děláte si potomky. Sandbox jako Sim City, jen zaměřený na rodinné příslušníky.
Někde bylo řečeno, že The Sims je víc hračka než hra, protože neexistuje možnost hru skutečně vyhrát. Samotní simíci disponují základními potřebami, které je třeba co nejlépe naplňovat. Když se to nebude dařit, může mít daná postava problémy v práci, škole, v mezilidských vztazích, nebo může dokonce náhle umřít. Simové dokáží spoustu věcí dělat bez zásahu hráče, avšak není to příliš efektivní. Složenky, hledání práce, cvičení, nebo dělání dětí se bez zásahu hráče neobejde. Volný čas lze trávit zlepšováním vztahů, nebo rozvojem dovedností jako je cvičení, čtení, kreativita, či logika. To dopomáhá například pracovním povýšením, nebo umělcům, kteří mohou prodávat své malířské díla. Když budou mít simíci špatné vztahy a často se budou hádat, může to vést k tomu, že se jeden z nich odstěhuje. Když děti budou neúspěšní ve škole, budou posláni do vojenské školy. Nesplnění potřeb dítěte povede k tomu, že jej sociální pracovník odebere z domácnosti.
Kromě samotného života lze přepnout hru do módu stavění a nakupování. Simoleony lze utratit za stavbu domu – zdi, okna, dveře, podlahy, stěny. A nebo za samotné vybavení. Květiny, dekorace, spotřebiče, nábytek, prostě cokoliv. Základní hra obsahuje přes 150 předmětů. Na první pohled se to zdá jako hodně, ale není to pravda. Hra by snesla mnohem víc předmětů, což se povedlo až v dodatcích. Grafika je pouze dvourozměrná, s možností otáčet kameru do čtyř pozic. Oproti tomu simíci jsou trojrozměrní. Nevypadá to špatně, ale pamatuji si, že už v době vzniku mě grafika kvůli 2D prostředí příliš nenadchla. Člověk byl už hold rozmlsaný plně trojrozměrnými hrami. Přesto to s odstupem času kvituji, protože by svět nezískal tolik detailů, jako teď.
Velmi originální, starání se o simíky je zábavné, intuitivní, i pro příležitostné hráče a hráčky.
Málo předmětů, menší herní svět, chybí stárnutí simů, chybí možnost se bavit v klubu.