Logo Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame
Broderbund Software Rok vydání: 1993 Velikost: 6.2MB Staženo: 15x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Při souboji je asi nejlepší taktika blok-úder. Čím rychleji úder po vyblokování uděláte, tím větší je šance, že soupeře zasáhnete.

Nepijte modré nápoje.

Hady se snažte udeřit ještě než se k vám doplazí. Je také možné je přeskočit a nechat za sebou.

Boj s létajícími hlavami je dost zákeřný. Musíte využít pauzy před jejich úderem a seknout. Není to lehké, ale po troše tréninku se to dá zvládnout.
Pohyb
Skok
+
Úkrok
+
Plížení
Tasit šavli/útok
Přikrčení
Vzít/zachytit se
Obrana (v souboji)
Schovat šavli
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Spustit s parametrem PRINCE MAKINIT
Energie
SHIFT+T
Skok do další úrovně
ALT+N
Mrtví nepřátelé
K
Přidá čas
+
Ubere čas
-
Oživení
R
STÁHNOUT ZDARMA
Druhý díl Prince volně navazuje na jedničku. Když si princ přichází pro princeznu do jejího paláce, zjistí, že už je v přízni jiného nápadníka vzdáleně podobného vám. Po krátké konverzaci hlavní hrdina zjišťuje, že tajemný muž v blízkosti princezny je obživlý začarovaný Jaffar a vy jakožto její zachránce jste v jejích očích pouhý žebrák. V tu chvíli se pokusí prince zajmout stráž, ale hrdina bere nohy na ramena a utíká z paláce pryč. V tu chvíli se do role pouštíte vy s touhou vzít spravedlnost do svých rukou.

Hra co se týče animací moc pokroku neudělala a vlastně nabízí to samé co předchůdce, což ale není na škodu, protože v původní hře byly animace nesmírně nadčasové. Grafika samotná ale razantně prokoukla. Postavy, ale i samotné lokace hry jsou mnohem detailnější, větší, barevnější a všeobecně designově pestřejší. Těžší je soubojový systém, který je nyní praktikován mnohem častěji a to až se čtyřmi nepřáteli zároveň.

Jinak se hra drží starých základů. Takže opět na řadu přichází časový limit a opět je kromě soubojů potřeba překonávat různé platformy, nástrahy a řešit hádanky. A taky je opět možno pít magické lektvary. Princ 2 má celkem 14 úrovní. První se odehrává na hradbách, druhá na ostrově. Třetí až pátá se odehrává v jeskynním komplexu. Šestá až devátá úroveň je v ruinách, v dalších čtyřech úrovních se pohybujeme v červeném paláci. Na vrcholu věže se odehrává poslední úroveň, kde se utkáme s Jaffarem.

Jednička Prince byla svým konceptem skvěle vymyšlená. Dvojka všechny porodní bolesti svého staršího bratříčka vylepšuje, takže se pokračování vyvedlo stejně tak dobře, ne-li líp jako první díl.
Krásná grafika, dobrý příběh i jeho vyprávění, spousta zajímavých lokací, zachován původní koncept svého předchůdce.
Animace zůstaly beze změny, ale to nejde považovat úplně za kritiku.
10