Logo Prince of Persia
Prince of Persia
Broderbund Software Rok vydání: 1990 Velikost: 2.3MB Staženo: 22x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pokud hra po spuštění nejde ovládat, zapněte klávesami CTRL+K klávesnici.

Zabijte nepřítele na našlapávacím políčku. Bude pořád zmáčklé a tím pádem i brána pořád otevřená.

V každém kole je aspoň jedna tajná chodba, kde si můžete dobít život. Stačí jen vyskočit a když se nějaká plošina zatřese, tak jděte pod ní a vyskočte a potom tam vylezte.

Nepijte modré flaštičky, protože ty vám odebírají životy.
Pohyb
Skok
+
Úkrok
Vzít/akce
+
Restart hry
+
Restart levelu
+
Uloží hru
+
Vypne hru
+
Zapne klávesnici
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Spustit s parametrem PRINCE MEGAHIT
Energie
SHIFT+T
Skok do další úrovně
SHIFT+L
Mrtví nepřátelé
K
Přidá čas
+
Ubere čas
-
Oživení
R
STÁHNOUT ZDARMA
První princ je jedna z nejúspěšnějších a nejznámějších plošinovek všech dob. Původně vydán už roku 1989 Jordanem Mechnerem a společností Broderbund pro Apple II. Port na MS-DOS vznikl o rok později. Hra nabízí 12 úrovní, které jsou vyšperkovány různými nástrahami, jako jsou například propadající se podlahy, nebo trčící bodláky.

Příběh není nijak komplikovaný. Za nepřítomnosti sultána se v království zmocní trůnu vezír Jaffar. Sultánova dcera je vězněna v království a má pouze hodinu na to, aby se rozhodla - buď si Jaffara vezme, nebo zemře. Vy jako princ máte právě tuto hodinu na dosažení všech úrovní a tedy zachránění princezny.

Ve hře se setkáte s několika druhy lahviček. Malá červená doplní jeden život, červená velká doplní všechny životy a navýší jejich maximum o jeden navíc. Modrá je jed, která jeden život ubere a nakonec zelená, která buď otočí obraz o 180°, nebo způsobí stav beztíže, lze tedy skákat z mnohem větších výšek.

Grafika hry ničím neoslní, designy lokací jsou velmi jednotvárné, což je asi největší nevýhodou hry. Co musím ale vyzdvihnout, tak jsou animace. Ty jsou díky použité retroskopii prvnotřídní a realistické a hned za několik vteřin si je zamilujete. Hra obsahuje i základní bojový systém, který se zrovna neřadí mezi propracované, ale mě osobně nevadil a příjemně doplňoval hru. Zvuková kulisa je slabší. Kromě úvodních melodií jsou ve hře jen jednoduché zvuky. I když je potřeba si zvyknout na charakteristickou setrvačnost hlavní postavy, po několika minutách už budete vědět co a jak. Potom už lze tuto herní legendu jen doporučit.
Vynikající animace, hratelnost, plno nástrah a nepřátel.
Jednotvárná grafika a lokace.
9