Logo Prehistorik 2
Prehistorik 2
Titus Interactive Rok vydání: 1993 Velikost: 2.5MB Staženo: 17x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Akce
Skok
Dovnitř
STÁHNOUT ZDARMA
Prehistorik 2, stejně jako jeho předchůdce, byl vyvinutý společností Titus Interactive pro MS-DOS a Amstrad CPC roku 1993. Později byla portována na Gameboy, nebo SNES, jako Prehistorik Man.

Opět se ujímáte bezejmenného pračlověka a máte k dispozici pouze základní škálu pohybů a možností. Kromě klasického pohybu je možné skákat, přikrčit se a mezerníkem útočit, jinak nic. Jedná se o jednoduchou plošinovku, přesto né až tak primitivní jako první díl. V jednotlivých úrovních získáváte body zabíjením nepřátel a sbíráním předmětů a skáčete přes překážky, aby jste došli k cíli. Úrovně obsahují skryté předměty jídla, které objevíte úderem palice do správného místa.

Pro splnění levelu není už podmínkou sbírat určité množství jídla. Stačí získat zapalovač, který je většinou umístěný na konci lokace. Celkově je tady deset úrovní plus tři bonusové.

Když to shrnu, Prehistorik 2 je ve všech ohledech lepší než jeho předchůdce. Není už tak obtížný, i když je dost často pořád nefér, ale má vychytanější ovládání. Hře bych vytkl neplynulé posouvání obrazovky, což dost často vadí, protože nevidíte co se děje před vámi. A taky jak už jsem zmínil, dokáže být hra dost často nekompromisní a vlastně na tom stojí celá obtížnost. Nepřátelé se objevují jen kousíček od vás. Dokonce se mi stalo, že se objevil přímo ve mně a tím pádem následuje okamžitá ztráta životu.
Pěkná grafika, jednoduché ovládání.
Posuv obrazovky, nekompromisní spawnování nepřátel.
7