Logo Mario & Luigi
Mario & Luigi
Wiering Software Rok vydání: 1994 Velikost: 1.5MB Staženo: 9x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
K této hře nebyly nalezeny žádné doplňky.
STÁHNOUT ZDARMA
Mario pro MS-DOS? Ano, není to fikce. Existuje jedna verze z roku 1994, kterou vytvořil Mike Wiering jako svůj osobní projekt pro procvičení programování VGA grafiky v Turbo Pascalu. Mikovým cílem bylo vytvořit nějakou PC hru s rolováním paralaxních vrstev, které by běžely na standardní 486.

Tento titul může působit jako malý nezávislý projekt, ale není to tak úplně pravdou, protože v době vydání této hry měly běžně jen pár vývojářů. Grafika je krásně barevná, ač by mohla být bohatší na nepřátele, k tomu zvuky naprosto primitivní. Ve hře není ani náznak nějakého soundtracku, ani pořádné ozvučení během hry. V tomto ohledu Mario & Luigi oproti své původní předloze z NESu hodně zaostává. Zaostává ve všeobecné pestrosti level designu, ale také i v délce.

Hra má pouze 6 úrovní, takže lze celou hru proběhnout doslova za pár minut! A to je opravdu velký vroubek na jinak povedeném nezávislém titulu. Ve hře není ani Bowser, ani princezna. Jedná se jen o prosté procházení úrovněma.

Přesto pokud si toužíte zahrát nějaký Mario klon, stáhněte a vyzkoušejte. Hra se hraje docela dobře a hlavně na PC není žádná jiná alternativa.
Pěkná barevná grafika, klasická Mario hratelnost, jediný Mario svého druhu na PC.
Pouze 6 úrovní! Absence jakékoliv muziky a i všeobecné ozvučení je na tom dost bídně, slabý level design i rozmanitost nepřátel.
5