Logo Crystal Caves 1: Troubles with Twibbles
Crystal Caves 1: Troubles with Twibbles
Apogee Software Rok vydání: 1991 Velikost: 1.6MB Staženo: 14x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Skok
Střelba
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Plno nábojů
X+T+R+A (třetí klávesu pustit dřív)
Skok do další úrovně
N+E+X+T (třetí klávesu pustit dřív)
Nesmrtelnost+debug
Z+E+U+S
Opačná gravitace
G (v debug módu)
STÁHNOUT ZDARMA
Mylo Steamwitz je vesmírný obchodník, který si zamiloval nejžhavějšího domácího mazlíčka Twibble. V první epizodě se Mylo vydává na planetu Altair, aby získal dostatek krystalů pro zakoupení Twibble farmy. To se mu podaří, ale brzy je trh s mazlíčkama přesycen a Mylo zůstává na planetě přeplněné Twibble.

Crystal Caves, nebo-li Horník, jak byl na mém počítači v dětství pojmenován, je klasická zboku viděná plošinovka od Apogee z raných devadesátek. Cílem hry je sesbírat všechny krystaly ve všech jeskyních. Hra začíná v hlavní úrovni, kde si lze vybrat jeskyň, kterou budete hrát. V těch se může nacházet několik základních mechanismů, například páka otvírající dveře, přepínač aktivující výtah, nebo deaktivující zbraně.

Mylo je vybaven raketovou pistolí s omezeným počtem nábojů. Ty lze naštěstí průběhem hry sbírat. Kromě toho jsou tady i další vylepšení, které hráči můžou pomoct. Například speciální náboj, který dokáže zničit všechny nepřátele jediným výstřelem, nebo obrácená gravitace po omezenou dobu. Mylo začíná každou úroveň se třemi životy. Pokud o životy přijdete, začínáte úroveň znovu. Když naopak projdete lokaci bez ztráty kytičky, dostanete bonusové skóre 50 000 dolarů.

Grafika hry je podobná jiným hrám od Apogee z kraje devadesátek. Zářným příkladem je třeba první Commander Keen. Grafika nenadchne, ani neurazí, ale hry na konzolích byly v té době trochu někde jinde. Zvuky z PC speakeru nejsou vůbec rušivé a doplňují herní zážitek. Hra není ani tak o vizuálu, ale hlavně o jednoduché, ale chytlavé hratelnosti. Pokud jste hráli Keena, tohle je zaručeně hra pro vás.
Zábavná hratelnost, nerušivý PC Speaker, možnost volit úroveň podle vlastního uvážení.
Oproti staršímu Keenovi nenabízí nic nového, zastaralá grafika i zvuky.
7