Logo Commander Keen 4: Secret of the Oracle
Commander Keen 4: Secret of the Oracle
ID Software Rok vydání: 1991 Velikost: 2.1MB Staženo: 22x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Pohled nahoru
Pohled dolů
Pogo tyč
Skok
Střelba
Nápověda
Pauza
Informační okno
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
A+2+ENTER
Život/munice/klíče
T+A+B
Konec úrovně
F10+E
Nesmrtelnost
F10+G
Všechny předměty
F10+I
Lepší skákání
F10+J
Pomalý mód
F10+S
Přeskočí do úrovně
F10+W
Tajné skrýše/díry
F10+Y
STÁHNOUT ZDARMA
Plným názvem Commander Keen 4: Secret of the Oracle je první ze dvou epizod známé platformové plošinovky z balíčku Goodbye Galaxy! Vydali ji ID Software, kteří slavili úspěch s původními třemi epizodami. I proto na dobro opustili Softdisk a pod hlavičkou své firmy ID Software se mohli plně věnovat vývoji.

Billy Blaze staví komunikační rádio, ve kterém poté slyší, že rasa mimozemšťanů, známá jako Shikadi, plánuje zničit galaxii. Rodiče ho však volají na večeři, tak je omráčí paralyzérem, nasazuje helmu a odlétá ve své vesmírné lodi na planetu Gnosticus IV. Tam se Keen dozvídá o Shikadi a jejich plánu zničení galaxie. Rada nesmrtelných Gnosticenes byla unesena a odvedena do Stínadel daleko na západ. Cestu však hlídají různé příšery a pasti. Je potřeba zachránit Gnosticenes a zapnout Orákulum.

Pokud jste hráli jeden z předchozích dílů, tak vás čtvrtý ničím nepřekvapí. Opět se jedná o 2D plošinovku s pohledem z boku. Hráč se může pohybovat doprava i doleva, skákat klasicky i efektivněji na pogo tyči. Opět má zbraň s náboji, kterou může omráčit nepřítele. Novinkou je zachycení se okraje plošiny – skoro jako v Tomb Raider. Zase je k dispozici mapa, ve které si hráč může vybírat i z několika úrovní.

Grafika se ve čtvrtém dílu dočkala konečně výraznějšího pokroku. Commander Keen prokoukl a pseudo třetí rozměr prostředí přidal na atraktivitě. Konečně může plnohodnotně konkurovat Mariovi, jak bylo původně zamýšleno. Mezi širokou veřejností se považuje čtvrtý díl za ten vůbec nejlepší z celé série.
Vylepšená grafika i audio, vylepšeno ovládání střelby, nejpovedenější z celé série.
Občas bugy v animaci, pro nováčky lze špatně odhadnout schopnosti nepřátel.
9