Logo Commander Keen 3: Keen Must Die!
Commander Keen 3: Keen Must Die!
ID Software Rok vydání: 1990 Velikost: 1.6MB Staženo: 17x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Pogo tyč
Skok
+
Střelba
Zvuk
Uložit hru
Informační okno
Nápověda
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Náboje+karty+pogo
C+T+SPACE
Neviditelnost
G+O+T
Ukončí úroveň
SHIFT+TAB
STÁHNOUT ZDARMA
Commander Keen: Episode Three s podtitulem Keen Must Die! je posledním dílem prvotní trilogie o klukovi Billy Blazeovi, který ve fotbalové helmě s pogo tyčí a elektrickou pistolí zachraňuje svět před mimozemskou civilizací. Třetí epizoda se prodávala v balíku Invasion of the Vorticons společně se dvěmi předchozími, popřípadě samostatně jako shareware.

V předchozí epizodě se Keen dozvěděl o "Velkém intelektu", kterého se tentokrát snaží najít. Dostává se do domovského světa Vorticonů. Cestuje přes cizácké města a základny, aby získal přístup do doupěte "Velkého intelektu". Když se tam dostane, zjístí, že je to vlastně Billův školní rival Mortimer McMire, jehož IQ je o jeden bod vyšší. Keen nakonec porazí Mortimera a osvobodí zbylé Vorticony, kteří byli vlastně jeho zajatci.

Kruh se uzavírá a Commander Keen 3 je opět téměř stejný jako předchozí dva díly. Mírně je vylepšená grafika a hlavně design prostředí působí, že už má alespoň trochu hlavu a patu. Tentokrát je kladen menší důraz na platformové skákání, ale větší na akci a střílení. Opět sbíráte různé předměty, náboje, barevné karty sloužící jako klíče ke dveřím a procházíte jednotlivými úrovněmi. Při výběru mise na vás čeká velká mapa s pohledem seshora.

Grafika i zvuky jsou skoro totožné jako v předchozích hrách. Přesto je designově nejpestřejsí a nejzajímavější právě tento díl. Pokud bych měl rozhodnout o výběru konkrétní epizody této trilogie, řeknu ať si zahrajete tuhle třetí. Každopádně úplně nejlepší je si to zapnout od prvního a užít si všechny.
Nejpovedenější díl trilogie, vylepšený design úrovní, více akce.
Opět bez větších změn to samé, zastaralá grafika i zvuky z PC Speakeru.
8