Logo Commander Keen 1: Marooned on Mars
Commander Keen 1: Marooned on Mars
ID Software Rok vydání: 1990 Velikost: 1.9MB Staženo: 17x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Pogo tyč
Skok
+
Střelba
Zvuk
Uložit hru
Informační okno
Nápověda
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Náboje+karty+pogo
C+T+SPACE
Neviditelnost
G+O+T
Ukončí úroveň
SHIFT+TAB
STÁHNOUT ZDARMA
V první epizodě - Marooned on Mars staví tajně osmiletý dětský génius Billy Blaze kosmickou loď a nasazuje si fotbalovou helmu svého staršího bratra, aby se stal velitelem Keenem. Jednou v noci, když jsou jeho rodiče mimo dům, letí prozkoumat Mars. Mezitím co byl mimo loď, Vortikoni ukradli čtyři důležité součástky lodi a schovali je v marťanských městech. Keen cestuje po městech a základnách na Marsu, aby našel komponenty a mohl se vrátit zpátky na Zemi.

Commander Keen je odpovědí Id Software na populární scrolovací 2D skákačky ze světa Super Maria. Na osobních počítačích dlouhé léta nic podobného nebylo, až do doby než vyšel roku 1990 Keen.

Je to jednoduchá plošinovka, kde se musí hlavní postava probít celou úrovní pomocí své pistole nebo skákací pogo tyče. Mnohdy musí získat kartu k otevření dveří dál. Ve hře je hlavní mapa světa, přes kterou vstupujete do jednotlivých úrovní. V těch je hned několik druhů nepřátel a předmětů, které dodávají body. Za určitý počet lze získat život navíc.

Jedná se o klasický typ hratelnosti, kterou měly další tituly založené na Apogee shareware distribuci. První epizoda této série je technicky dost jednoduchá a tak doporučuji spíše pozdější, graficky hezčí a hratelnostně obsáhlejší díly.
První díl legendární počítačové 2D skákačky, spousta předmětů ke sbírání, platformové skákání.
Technicky slabší.
8