Logo Tetris
Tetris
Academy Soft Rok vydání: 1986 Velikost: 1.5MB Staženo: 8x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Následující kostka
Otáčení
Rychle položit
STÁHNOUT ZDARMA
Je potřeba se nějak rozepisovat o Tetrisu? Předpokládám, že typ této hry snad každý zná. Ale přece jen něco sepsat musím, aby tady nezůstaly jen prázdné řádky...

Tetris je původem ruská hra od softwarového inženýra Alexeye Pajitnova z roku 1984. Když hru vytvořil, v kancelářích mezi kolegama měla okamžitý úspěch a všichni se na ni stali závislými. Původní hra běžela na ruském počítači Electronika 60 a ještě neměla žádné grafické rozhraní, ani počítadlo skóre.

Princip hry je jednoduchý. Na herní obrazovce otáčíte a skládáte kostky různých tvarů tak, aby do sebe pokud možno co nejlíp zapadaly. Když vyplníte jednu řadu bez mezery, tak se odmaže a přičte vám body. Pokud umažete víc řad zaráz, dostanete větší skóre. Po umazání určitého počtu řad, se zvyšuje rychlost hry. Cílem je dosáhnout co nejvíc umazaných řad a skóre.

Tato konverze přímo navazuje na původní verzi. Je graficky vyspělejší, přesto pořád poměrně hodně jednoduchá a kromě výběru rychlosti a skóre tabulky nenabízí vlastně nic navíc. Navíc má hodně neohrabané ovládání. Zvuky tu nejsou prakticky žádné a ovládání je neergonomické, ale o tom více v doplňcích ke hře na hlavní kartě. Osobně bych doporučil raději předělávky pro Nintendo. Mám moc rád verzi od Tengenu na NES a klasický bundlovaný Tetris na Gameboy. Ty už nabízí lepší zvuky a hudbu, grafiku i vychytanější ovládání.
Klasická tetris hratelnost, barevně odlišené kostky, tabulka skóre.
Žádné zvuky, krkolomné ovládání.
7