Logo Supaplex
Supaplex
Think!Ware Develop. Rok vydání: 1991 Velikost: 1.7MB Staženo: 12x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Pauza
Odstraní pole
Informační panel
STÁHNOUT ZDARMA
Supaplex je známá logická hra vytvořená dvěma švýcarskými vývojáři - Philipem Jespersenem a Michaelem Stoppem vytvořená roku 1991. Jedná se o freeware klon logické klasiky Boulder Dash. Ta je zde na Smetišti také dostupná. Cílem bylo vyvinout verzi Boulder Dash v lepší grafice a zároveň být limitován omezenou kapacitou 880 kilobajtovou disketou Amigy.

Hra obsahuje 111 úrovní a volně ke stažení lze najít ještě spoustu neoficiálních sad. Jednotlivé levely je nutné hrát postupně v daném pořadí, avšak pokud se vám nějaký záludný level nedaří pokořit, lze až třiktář přeskočit a otevřít si ten následující. To je u logické hry velmi příjemná věc. Oproti jiným Boulder Dash klonům je zde kladen více důraz na řešení hádanek. Tomu napoví i chybějící časomíra, takže je tu umožněno více přemýšlet nad jednotlivými tahy.

Supaplex přichází s novými prvky - elektrostatické výboje, omezení pohybu, nebo třeba několik druhů disket. Některé vybuchují po nárazu, jiné lze tlačit jako v Sokobanu. Hra v některých levelech používá gravitaci.

Grafika není ničím oslnivá, je spíše účelová. Prostředí je tématicky zaměřeno na počítačový hardware a kancelářské potřeby, takže se setkáme například s disketami, integrovanými obvody, nůžkami, nebo tištěnými spoji. Hráč ovládá kuličku podobnou Pac-Manovi jménem Murphy.
Pár inovativních prvků, možnost přeskočit až tři levely.
Vysoká obtížnost, víceméně pouze klon Blouder Dashe.
7