Logo Soko-Ban
Soko-Ban
Spectrum Holobyte Rok vydání: 1987 Velikost: 1.5MB Staženo: 9x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Chybné pohyby lze vrátit klávesou U.
STÁHNOUT ZDARMA
Tato hra založená na známé hře Sokoban původně vyšla už někdy roku 1982, ale na osobní počítače se dostal port až roku 1987-1988.

V jakékoliv z padesáti úrovní máte mapu ohraničenou cihlovými zdmi. Vaším úkolem je přesunout všechny bedny na předem vyznačené místa. Manipulace s nimi je ale velice omezená. Hráč může bedny posouvat jen tak, že si stoupne za ni a popotlačí ji před sebou. Takže vždy musí mít za bednou prostor pro hráče, jinak se posuv zablokuje a například bedna v rohu už je zablokovaná úplně.

Hra je technicky dost zastaralá, což je s ohledem na 5 let starý port pořádně znát. Obsahuje pouze 4 barvy a zvuk je taky velmi skromný. Každopádně hra není postavená na grafice, ale na logických puzzlích. A těch si tady zažijete vrchovatě. Soko-Ban je opravdovou výzvou pro ty, co chtějí provětrat mozkové závity a řešit zapeklité hádanky. Hra je primitivní na pochopení, ale extra těžká na vyřešení hned několika prvních úrovní.

Soko-Ban není úplně hra pro každého. Pro klasického hráče doomovek, závodníka nebo akčního stratéga ve warcraftu tohle nebude uplně ideální volba. Ale pro zarputilého šachistu, nebo jiného tvora, který rád řeší náročné, skoro až neřešitelné hádanky, je tohle ideální volbou.
Jednoduché ovládání, extrémní náročnost pro hráče nehrající podobné hry.
Na svou dobu už značně zastaralá grafika a primitivní ozvučení, není pro každého.
6