Logo Quadrax
Quadrax
Cauldron Rok vydání: 1996 Velikost: 6.3MB Staženo: 6x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Přepínání postav
Akční tlačítko
STÁHNOUT ZDARMA
Hra Quadrax je debutovým počinem známého slovenského studia Cauldron, které stojí například za úspěšným Spellcross, nebo Chaser. Quadrax jako takový vznikl už v roce 1994 pod rukama Davida Durčáka a Mariana Ferka na ZX Spectrum, což byla už velmi zastaralá platforma pro vývoj her. Po kladném přijetí zakládají firmu a začnou pracovat na portu pro MS-DOS, který roku 1996 vydávají. Hra je inspirovaná slavnými logickými tituly Lemmings a Humans, ale trochu může připomínat i The Lost Vikings.

Hlavními postavami jsou archeologové Mike a Alex, kteří roku 1992 cestují do Egypta s nadějí, že najdou nějaké stopy po čtyři roky nezvěstném bratrovi Nickovi a Holdenovi. Hluboko v poušti, kde nežijí žádní lidé nacházejí obrovský monument, do kterého vstupují, aby našly odpovědi na své otázky..

Tato logická hra se rychle stala známou a úspěšnou v Česku a na Slovensku. Je možné hrát sám a přepínat mezi oběmi hlavními postavami a nebo hrát s kamarádem na jednom počítači v kooperaci, kde každý ovládá jednu postavu. Obě postavy v jednotlivých úrovních musí spolupracovat přepínáním spínačů, přesouváním kamenných bloků, otevíraním dveří, pohybem výtahů, aby se dostali k plošince označující východ.

Grafika hry je s přihlédnutím k roku 1996 značně zastaralá a je znát, že se jedná o port hry ještě o dva roky starší. Prostředí je vesměs statické a poměrně jednoduché, panáčci jsou zdařile animovaní, ale postrádají detaily, takže se moc neliší od lumíku z Lemmings. Hra obsahuje i CGI filmečky, ale ty jsou to nejjednodušší, co počítačová animace může nabídnout. Pokud mohu poradit, raději sáhněte po starším, ale líbivějším The Lost Vikings s lepší kooperací.
Kompletně slovenská lokalizace, pěkné animace postaviček, stupňující se obtížnost.
Slabé CGI filmečky a celkově špatná grafika, nic originálního.
7