Logo Push-Over
Push-Over
Red Rat Software Rok vydání: 1992 Velikost: 2.8MB Staženo: 5x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.5/5
Dosud hodnotilo 2 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.5/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Od bloku
/
Pauza/nápověda
K bloku/do dveří
+
Tlačit blok
Zrušit level
+
K bloku u žebříku
Vzít/pustit blok
STÁHNOUT ZDARMA
Zajímavých logických her není nikdy dost. Push-Over je jedna z nich vydaná roku 1992 pro Amigu, Atari, SNES a DOS. Ač se to na první pohled nezdá, tak je hra sponzorem chipsů Quavers. Takže se zápletka točí kolem maskota výrobku. Psu Colinu Curlymu spadla jeho tyčinka Quavers do velkého mraveniště a velký mravenec G. I. Ant ji jde zachránit.

Popis hry je naprosto jednoduchý. Hra obsahuje 100 levelů v devíti různých tématických světech a kazdá úroveň je složena z několika plošin, často spojených žebříkama. Na plošinách jsou postaveny kostičky podobné těm z domina. Vy máte za úkol shodit jedním šťouchnutím všechny kostky domina s podmínkou, aby poslední kostičkou byla ta se třemi pruhy označována jako Trigger blok. Kostiček je dohromady deset druhů a každá z nich má trochu jiný účel a funkci. Je tu například kostička, která vytvoří most mezi plošinami, jiná neustále se převalující, další po dotyku exploduje. Seznam všech bloků je popsán v doplňcích hry tady na webu.

Mravenec kromě Trigger bloku může všechny vzít a přemístit na volné místo. Má možnost do jakéhokoliv bloku šťouchnout a tím spustit dominový efekt, to lze ale provést pouze jednou v každé úrovni. Mravenec se může volně pohybovat po platformách a seskakovat z nich na platformy pod něma. Po úspěšném popadání všech kostiček se otevřou dveře, kam musí mravenec do vypršení časového limitu vejít.

Když to shrnu, Push-Over má jednoduchý a snadno pochopitelný koncept, je chytlavý a dostatečně logický a přístupnější, než je třeba Soko-Ban. Nemám tudíž co bych vytknul a tak mi nezbývá nic jiného než doporučit.
Sympatická grafika, jednoduchý a snadno pochopitelný koncept, hodně rozdílných bloků.
Nic mě nenapadá.
9