Logo Lode Runner
Lode Runner
Broderbund Rok vydání: 1983 Velikost: 1.5MB Staženo: 4x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Díra vlevo
Díra vpravo
STÁHNOUT ZDARMA
Lode Runner je 2D logická plošinovka, která v původní verzi vyšla už roku 1983 s obdobnými mechanismy jako Space Panic z roku 1980. Její nejznámější port je asi na NESu, odkud hru původně znám i já. Cílem hry je vysbírat s postavičkou hráče všechny poklady, vyhnout se nepřátelům, kteří se ho snaží chytit a dostat se na konec - ten je většinou označený žebříkem mimo lokaci.

Hráč může šplhat na tyči, skákat dolů, chodit po žebřících, ale taky kopat díry do země. V těch je možné nepřítele buď zpomalit, nebo uplně pohřbít, což ale ničemu moc nepomůže, protože se okamžitě v úrovni objeví nový. Díry lze využívat i k propadávání na nižší patro úrovně, často kvůli nepřístupnému místu s pokladem. Někdy je ale potřeba brát ohled na to, že díru lze vykopat vedle hráče, nikoliv pod ním.

Nepřátelé mají specifickou umělou inteligenci, která v té době nebyla uplně běžná. Nejdou vždy otrocky přímo vzdušnou čarou za hráčem, ale vybírají si nejlepší a nejkratší možnou cestu. Na začátku hry je k dispozici pět životů, každá úspěšně dokončená úroveň další život přidává.

Grafika hry je na svou dobu celkem běžná, ale umí překvapit. Dokáže totiž na jedné obrazovce animovat hned několik spritů postaviček i kopání děr do země. Samozřejmě už na první pohled je patrné, že je o rok mladší předělávka na Nintendo mnohem líbivější. Přesto si troufám tvrdit, že tato verze s oddálenější úrovní je mnohem přehlednější. Jen na to nepřesné ovládání je potřeba si trochu zvykat.
První verze známé hry na NESU, přehlednost úrovně, původní hratelnost.
Hodně nepřesné ovládání, oproti jiným verzím ne tak pěkná grafika.
7