Logo Lemmings
Lemmings
DMA Design Rok vydání: 1991 Velikost: 1.9MB Staženo: 12x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Blokování lumíkům jde přece jen zrušit. Když se pod něma změní nějakým způsoběm zem, lumíci se dají do pohybu.
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Kód úrovně billandted
Skok do další úrovně
5
STÁHNOUT ZDARMA
Lemmings je logická hra od dnešních Rockstar North a byla inspirována mylnou představou o chování lumíků, kteří údajně páchají bezmyšlenkovitě hromadné sebevraždy skokem z útesu do moře.

Hlavním cílem hry je provést v každém levelu určitý počet za sebou jdoucích lumíků přes různé překážky a nástrahy až do cíle. Toho se hráč snaží dosáhnout přidělováním určitých schopností jednotlivým lumíkům. Tyto schopnosti mohou lumíkovi pomoci při překonávání překážek, nebo mu umožní vytvořit cestu pro ostatní. Většina úkonů z nabídky je v každém levelu omezená, proto je nutné takticky přemýšlet.

Hra je rozdělena na levely seskupené do čtyř úrovní obtížnosti - Fun, Tricky, Taxing, Mayhem. V každém levelu jsou obsaženy zničitelné prvky prostředí a nezničitelné, například ocel. Úrovně byly tvořeny v programu Deluxe Paint, které umožňovalo několika členům navrhovat stovky levelů. Jednotlivé úrovně jsou dobře zpracovány a stupeň náročnosti se zvyšuje jen pozvolna, což je příjemné hlavně pro méně zdatné hráče.

Původní hudba ve hře obsahovala části chráněné autorským právem. Ve své době se to nijak extra neřešilo, ale nějaké povědomí o této problematice už začínalo klíčit. Proto část hudby, převážně vážná a lidová, byla přepracována. Přesto je ve hře spousta známých a chytlavých melodií, které známe všichni.
Parádní soundtrack, příjemně odstupňovaná náročnost, hra většinou promine nějaké "ztráty".
Design některých lokaci.
9