Logo Incredible Machine
Incredible Machine
Jeff Tunnell Productions Rok vydání: 1992 Velikost: 1.9MB Staženo: 7x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Incredible Machine je logická videohra, která měla být původně vyvinuta už roku 1984. Vzhledem k vytíženosti studia vznikla ale až roku 1992 pod rukama Kevina Ryana a Jeffreya Tunnella za neuvěřitelných 9 měsíců. O něco později byla vydána mnohem delší verze hry pod názvem The Even More Incredible Machine, která obsahovala 160 úrovní, což je dvojnásobek naší původní hry zde na Smetišti her.

Pro nezasvěcené je asi nejlepší si hru představit jako spojování několika předmětů, jejichž mechanikami aktivujeme, nebo rozpohybujeme cílový předmět. Obdobná variace byla vyzobrazena v několika animovaných seriálech, jako třeba v Tom a Jerry, kde se například po sešlápnutí plošinky uvolní kladívko, které praští do kulečníkové koule, ta svým pohybem přesně trefí a zmáčkne tlačítko, které zapne vetrák, který větrem rozpohybuje plachetnici se svíčkou na přídi a ta na konci své dráhy přepálí provázek, který uvolní klec jako past. Už vzpomínáte na tyto absurdní mechanismy, které měly své kouzlo v neskutečné složitosti při plnění primitivních úkolů? Dokonce na Youtube jsou hračičkové, kterým se podobně složité mechaniky podařilo uvést do provozu i v reálu.

Na začátku každé úrovně se zobrazí cíl mise a náhled na celou herní plochu. Na pravé straně obrazovky je lišta se všemi dostupnými předměty, které je možné v dané úrovni použít a kamkoliv je umístit. Ostatní předměty jsou pevně umístěny a nelze s nimi manipulovat. Na spodní straně se nachází už jen celkové skóre a aktuální bonusové skóre, které je možné získat za co nejrychlejší průchod aktuální úrovní.

Grafika hry je dvourozměrná a poměrně jednoduchá, což hře přidává na přehlednosti. Hra obsahuje základní fyzikální prvky a gravitace, které se po chvíli dostanou hráči do krve. Přesto se dost často stává, že kombinace jednotlivých předmětů nefungují, protože nejsou umístěny na pixel přesně. Zvuková kulisa je dle mě super. Melodie se postupně mění a nejsou agresivní, ani rušivé. Jejich kulisa pěkně doplňuje celkově dobrý dojem ze hry.
Spousta použitelných předmětů, logická hra přístupná pro velké spektrum hráčů, svoboda při rozhodování.
Dost často hra vyžaduje "pixel perfect" řešení.
9