Logo Boovie
Boovie
Studio KVL Rok vydání: 1998 Velikost: 6.6MB Staženo: 5x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Boovie je česká logická hra, vzdáleně podobná například hře Quadrax, nebo Flappy. Vyšla roku 1994 pro ZX Spectrum a roku 1998 pro MS-DOS, která je dostupná zde. Vytvořilo ji studio KVL Lukáše a Karla Vlčka, kteří se později připojili ke studiu Future Games.

V poměrně vydařeném intru je zmíněno, že Boovie zachrání Lili a poté si ji vezme za ženu. Pár žil šťastně na venkově, dokud se někdo nerozhodl postavit vedle jejich domu velké sídlo. K dokončení stavby chybí jedna cihla, stavbař unese Lili jako výkupné a požaduje donést cihlu stejné barvy. Nezbývá Booviemu nic jiného, než cihlu získat.

Hráč ovládá hlavní postavu Boovieho, jeho cílem je na každé úrovni přesunout stavební cihlu na místo označené šipkou. Toho lze dosáhnout posouváním skleněných, rozbitelných, bloků a kamenů. V jednotlivých levelech je možné narazit na různé nepřátele, kteří se dají zabít pádem předmětu, nebo kuličkami, které je možné sbírat různě po mapě. Je tu pět druhů nepřátel – žlutí slimáci, člověk na koloběžce, neandrtálci, yetti, nebo zelené hlavy. Proti nepřátelům je potřeba reagovat rychle, protože se hra odehrává v reálném čase. Hráč musí využívat také různé výtahy a tlačítka. Některé z nich jdou zapnout jedině vystřelenou kuličkou.

Hra je plně v češtině a obsahuje tři stupně obtížnosti. Každá obtížnost má svoje úrovně – nejlehčí jich má dvacet, nejtěžší čtyřicet. Hra byla samozřejmě na svou dobu již značně zastaralá. Běžela na zastaralém DOSu a ani graficky v roce 98 už moc lidí nedokázala zaujmout. Pokud ale máte rádi podobné hry, stojí za vyzkoušení. Boovie má spoustu vydařených úrovní, bere si inspiraci z několika vlivných logických her a navíc je naše.
Čeština, dohromady 90 úrovní, fyzika střelby, více typů nepřátel.
Roku 1998 značně neatraktivní, hratelnost recykluje starší hry a nenabízí nic nového.
5