Logo Battle Chess
Battle Chess
Interplay Rok vydání: 1988 Velikost: 2MB Staženo: 11x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Zabití královny
distractionpiece
STÁHNOUT ZDARMA
"Bitevní šachy" se řídí stejnými pravidly jako klasické šachy. Herní plocha je zpracována v pseudo 3D grafice a figurky se při pohybu a soubojích animují. Takže pokud hráč vyhodí soupeři figurku, ty mezi sebou provedou krátkou bitvu, kdy potencionálně vyhozená figurka bitvu samozřejmě prohraje. Takových soubojových animací je ve hře dohromady 35 a existuje několik popkulturních poct, na které pár soubojů odkazuje.

Hru bylo možné hrát proti počítači, ve dvou lidech a nebo přes modem, což nebylo v době svého vzniku běžné. Umělá inteligence počítače má naprogramováno více než 30 tisíc možností pohybu, které nebyly implementovány do verze pro Apple II a Commodore 64.

Taky je na výběr mezi 3D herní plochou a klasickou 2D se standardním značením figurek. Zvuk ve hře je plně digitalizovaný. Pro méně zkušené šachísty je v nabídce také možnost nápovědy tahu.

Pokud si chcete zahrát šachy na PC, nevadí vám zastaralé zobrazení a přitom uvítáte nevšední herní plochu s animovanýma figurkama, Battle Chess může být tou pravou volbou.
Originálně zpracované šachy s pěknými animacemi, možnost přepínat mezi 2D a 3D.
Náročné šachisty asi neuspokojí.
8