Logo Vlak
Vlak
Golem Rok vydání: 1993 Velikost: 1.5MB Staženo: 25x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.5/5
Dosud hodnotilo 2 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.5/5 DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Vlak je freeware počítačová hra z roku 1993 pouze pro systém MS-DOS, vytvořená Miroslavem Němečkem ze společnosti Golem Rožnov pod Radhoštěm. Ve své době byla velmi rozšířená a populární na mnoha domácích počítačích v Česku a na Slovensku. Hlavně díky své jednoduchosti, malé velikosti a faktu, že od začátku byla volně k dispozici bez nějakých poplatků.

Vlak je naprosto klasický klon hada. Cílem je s vámi pohybujícím se vlakem posbírat auta, letadla, diamanty a další předměty, které se vždy po naložení připojí k vlaku ve formě vagónu. Důležité je nenarazit do zdí, ani do již připojených vagónů vlaku. Po sebrání všech předmětů stačí projet zlatou branou do dalšího levelu.

Hra má celkem 50 levelů, každý má svoje heslo, kterým je možné se do něj vrátit. Ty jsou sepsány v doplňcích v hlavní kartě hry. Grafika byla na svou dobu hodně primitivní. Vlastně pořádně ani o grafiku nešlo. Vlak obsahuje několik animovaných a několik neanimovaných objektů, které jsou rozmístěny na obrazovce.

Přestože je hra v Česku tak trochu kultem, svým hodnocením asi hodně lidí naštvu. Nalijme si ale čistého vína - hra je bez jakékoliv myšlenky jen čistou kopií jiné hry, má primitivní grafiku a ovládání. Ale na druhou stranu má své kouzlo a dokáže zabavit.
Jednoduché ovládání, klasická hratelnost "hada".
Slabší grafika, kopie klasické hry bez jakéhokoliv nápadu navíc, ve své době jednoduchá až primitivní hra.
5