Logo Mortal Kombat
Mortal Kombat
Midway Rok vydání: 1993 Velikost: 4.3MB Staženo: 11x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 4.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 4.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Ihned po spuštění hry nastavte po stisknutí F10 obtížnost a přemapujte ovládání, aby bylo podle vašich představ. Já osobně nabindoval klávesy úderů na numerickou klávesnici.
Pohyb
Jeden hráč
Dva hráči
/
Skok/dřep
Nastavení
STÁHNOUT ZDARMA
Původní myšlenka z roku 1991 byla vytvořit bojovou hru na motivy filmu Univerzální voják s digitalizovanými sprity opravdových herců. Licence však propadla, což čtyřčlenné studio po úspěchu konkurenčního Street Fighteru II neodradilo a začali pracovat na vlastní arkádové bojovce. Vyšla roku 1992 na automatech a oproti Street Fighteru se hra vyznačovala zmíněnými realistickými digitálními postavami a velkým množství krve a násilí.

Hra se odehrává na ostrově čaroděje Shang Tsunga, kde se uprostřed ztraceného moře odehrává turnaj zvaný Mortal Kombat. Před pětisty lety zvítězil princ Goro. Na turnaj připlouvá šaolinský mnich Liu Kang, hollywoodská filmová hvězda Johnny Cage, Kano - člen kriminálního gangu, důstojnice zvláštních sil Spojených států Sonya Blade, bůh hromu Raiden, Sub-Zero dychtící po hlavě zlého čaroděje a zmrtvýchvstalý Scorpion, který se chce pomstít Sub-Zerovi za jeho smrt.

Jak už bylo zmíněno, hra obsahuje celkem sedm hratelných postav a tři nehratelné. Každá disponovala vlastními zbraněmi a dovednostmi. Ty se provádí přesnou kombinací kláves, jejichž seznam je v doplňcích hlavní karty hry. Kromě toho všichni disponují vlastními Fatalitami. To jsou speciální, většinou brutální, ukončení nepřítele po sloganu "Finish Him".

Hráč bojuje v turnaji proti počítači, nebo proti kamarádovi ve hře dvou hráčů. V horní části obrazovky jsou dva proužky zdraví postav a časový odpočet. Pokud čas vypršel dřív než byl jeden z bojovníků poražen, vyhrál ten, jehož zdraví zůstalo vyšší. Kromě pohybu bylo možné využívat vysoké a nízké kopy a údery a obranu, plus samozřejmě různé kombinace těchto kláves.
Moc pěkné digitalizované postavy, svižnost, neobvyklá brutalita, speciální komba a Fatality.
Repetetivnost, která u bojovky může po chvíli začít nudit.
9