Liero je finsky žížala, tudíž je jasné, čím se nechal finský programátor Joosa Riekkinen, inspirovat. Worms byli na tahy, Liero v reálném čase. Hra byla vytvořena roku 1998 výhradně pro systém MS-DOS, avšak později se dostavilo několik klonů a předělávek na různé platformy. Později vyšly i úplně nové hry na stejném principu – Soldat a Noita.
Samozřejmě, že Liero bylo v roce 1998 technicky velmi zastaralou hrou. Všichni už pracovali na Windows 95, někteří dokonce na zánovních 98. Jednoduchá 2D grafika s velmi omezenou paletou textur taky nikoho nenadchla. Proč se teda Liero tak s oblibou hrálo? Jeden z důvodů je určitě ten, že se jedná o freeware projekt, který je navíc otevřený modifikacím. Hra zabírala jen několik stovek kB, takže ji bylo možné přenášet na disketách. Mimo to je soupeření s kamarády u jednoho počítače opravdu zábavné a velmi krátké.
Na začátku je potřeba si vybrat pět zbraní z celkových čtyřiceti. Poté jsou hráči – červi přemístěni do vygenerované dvourozměrné mapy. Kromě zbraní má každý hráč k dispozici lano, které lze použít k rychlejšímu pohybu, nebo třeba k chycení nepřítele. Během hry jsou k dispozici lékárničky, nebo bonusové zbraně, kterými lze nahradit zbraně původní. Zbraně v Lieru mají nekonečnou munici, takže důležitá je hlavně přesnost a dobré načasování při nabíjení, popřípadě rychlé manévrování.
Lze hrát několik módů. Kill'em All je klasický deathmatch, v Game of Tag jde o to, co nejdéle vydržet naživu. Capture the Flag a Simple CtF jsou podobné módy. V prvním z nich nosí vlajky do domečku ten, který zabije protivníka jako první, v druhém módu oba. Lze hrát proti kamarádovi v multiplayeru na jedné obrazovce, nebo proti umělé inteligenci počítače. Grafika se vykresluje pouze v rozlišení 320x200, avšak při akci je tu spousta částicových efektů, které daly zabrat kde jakému počítači.
Zábavný multiplayer, spousta zbraní, hodně krve, možnost dodatečného stažení obsahu.