Logo Grand Theft Auto
Grand Theft Auto
DMA Design Rok vydání: 1997 Velikost: 29.5MB Staženo: 20x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Klávesou F11 lze měnit rozlišení hry.

Jak získat hodně peněz? Najděte si vlakovou stanici s výstupištěm jen na jedné straně, vemte plamenomet a ukradněte vlak. Potom vystupte a začněte střílet, až nebude nikdo živý. Znova vstupte do vlaku a ukradněte ho a zopakujte to samé znova. Lze opakovat do nekonečna.

Peníze lze vydělávat i legálnější cestou - jakékoliv auto, nebo motorku lze zpeněžit v docích, kde je speciální žlutá konstrukce (jeřáb). Po vystoupení si jeřáb vozidlo vezme a dostanete odměnu.

Pokud zastavíte autem u zdi tak, aby byly zablokované dveře řidiče, policie na vás nemůže.

Nejrychlejší auta jsou: Cossie, Beast GTS, Superbike, Counthasth, Stinger.
Otáčení
Nasedání do auta
Předchozí zbraň
Pohyb
Útok
Nadávky/klakson/věž
Skok
Následující zbraň
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Přejmenujte postavu cheatem
Žádná policie
iamthelaw
Štíty a zbraně
suckmyrocket
Nesmrtelnost
itstantrum
STÁHNOUT ZDARMA
Vývoj první hry ze slavné série GTA byl zpočátku více než komplikovaný. Vývojáři z DMA Design, bývalého Rockstaru, začali na titulu pracovat v dubnu roku 1995 pod původním názvem Race´n´Chase. Velkou inspirací byl Pac-Man, kde se proplétáte bludištěm, požíráte kolečka a musíte si dávat pozor na nepřátelské duchy. Podobně to funguje v městském GTA s chodci a policií.

Grand Theft Auto je gangsterská akce v otevřeném městě z pohledu seshora. Je založená na velkém počtu misí v šesti úrovních rozdělěných mezi tři hlavní města. Každé z nich je vytvořeno podle skutečného předlohy - New York, San Francisco a Miami.

Hráč může získat celou řadu zbraní nebo jiného vybavení, krást auta a dostat se do křížku s policií. Policie je tu jedním se základních prvků. Při páchání trestné činnosti se zvyšuje jejich intenzita dopadení dokud není hráč zatčen, nebo jí neunikne. I když se to nemusí na první pohled zdát, tak postup hrou je čistě lineární. Po splnění mise se automaticky zpřístupní další na sebe navazující. Pokud hráč umře - hra nekončí. Sice přijde o veškeré vybavení a skóre, ale misi je možné hrát znova.

Neustálé odklady hry a díky tomu i dlouhý vývoj se podepsal na grafice hry. Ta je na první pohled už trochu zastaralá. Celý svět včetně aut a postaviček je znázorněný pouze 2D sprity, jen budovy jsou vyhnané třetím rozměrem do výšky. Samotné detaily aut a postav, fyzika, jizdní model, to vše působí na rok svého vzniku docela zastarale. A samotné ovládání hry není taky řešeno úplně šťastně. Ale i přes nějaké technické neduhy a ovládání se jedná o zajímavý titul, protože nic podobného do té doby v herním světě neexistovalo. A navíc, kdo by si nechtěl zkusit první díl legendární série?
První hra slavné série, otevřený svět v několika městech, spousta dopravních prostředků, soundtrack, policie.
Slabá grafika, špatný jízdní model a šílené ovládání jak při řízení, tak i při chůzi a střelbě.
7