Logo Blackthorne
Blackthorne
Blizzard Entertainment Rok vydání: 1994 Velikost: 2.9MB Staženo: 11x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
/
Inventář
Tasit zbraň
Krytí/mluvení/šplhání
Střelba/skok
Přikrčení/sbírání
Střelba za sebe/běh
STÁHNOUT ZDARMA
Blackthorne, v některých zemích jako Blackhawk, je 2D akční plošinovka vytvořená roku 1994 veleúspěšnou firmou Blizzard Entertainment, kteří stojí například za tituly Warcraft, Lost Vikings, nebo Diablo. Hra byla primárně určena pro platformy SNES a DOS, pozdějí taky pro Mega Drive, Mac a Gameboy Advance.

Příběh Blackthorne se odehrává na planetě Tuul, kde vládl šaman Thoros. Po smrti oba jeho synové vládli svým království - na severu Androth, druhé na jihu Ka'dra'suul. Na severu lidé respektovali kámen, který jeden ze synů získal po svém otci, na jihu nikoliv. Proto byli taky přeměneni v monstra. V tu chvíli se v Ka'dra'suul chopil moci Sarlac, vytvořil armádu a vedl ji proti království Androth, které bylo rychle poraženo a lidé zotročeni. Těsně před porážkou poslal vládce Androth svého mladého syna Kyla na Zemi, aby si zachránil život a dospěl. Po 20ti letech utíká z vězení a nakonec se vrací teleportem zpátky na Tuul, aby zachránil své lidi.

Hra má 17 úrovní ve čtyřech oblastech - doly Androth, bažiny Karrellian, poušť Wasteland a pevnost Shadow Keep. Hrajete za bojovníka Kyla Vlarose, známého jako Blackthorne. Úrovně jsou z bočního 2D pohledu jako většina plošinovek, kde je kladen velký důraz na akci a střelbu. Kyle střílí před sebe, ale i naslepo za sebe. Používá brokovnici jako primární zbraň, ale postupem se jeho zbraně inovují a zvyšují tak rychlost i sílu. Kyle i jeho nepřátelé se můžou krýt přitisknutím ke stěnám. Hra obsahuje inventář, kam je možné sbírat různé typy bomb, které mohou být použity proti nepřátelům, na otevření dveří, nebo zničení generátorů. Dále je možné sbírat například klíče, nebo lékárničky.

Grafika působí sympaticky, dospěle, ale trochu jednotvárně. Hra je poměrně hezky animovaná. Jak nepřátelé, tak pohyb hlavního hrdiny. Hru zpestřuje inventář s předměty. Ty taky brzo zevšední. Audio je povedené ve formátu Midi. Blackthorne je výborná akční plošinovka s dospěláckou atmosférou. Nezbývá než doporučit.
Povedené animace a zvuk, velký důraz na akci, inventář.
Jednotvárnost, nevyužitý systém inventáře.
8