Logo Posel bohů
Posel bohů
Unknown Identity Rok vydání: 1998 Velikost: 216.7MB Staženo: 36x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Posel bohů, v anglickém překladu Messenger of the Gods, je česká adventura z roku 1998 od společnosti Unknown Identity. O sedm let později vyšel remake NiBiRu. Vývojáři se inspirovali sérií her Indiana Jones od LucasArts.

Vžijete se do role Stanislava Novotného, památkového úředníka z Prahy, který má za úkol prozkoumat starý nacistický bunkr v Čechách. Dostanete se na spoustu zajímavých míst - do Amsterdamu, střední Ameriky, Guatemaly, kde nakonec budete muset vyřešit mayskou záhadu.

Jedná se o klasickou adventuru, ve které myší hledáte interaktivní prvky na obrazovce. Věci je možné vzít, nebo nějakým způsobem použít, s ostatními lidmi je možné mluvit na několik různých témat. Oproti jiným hrám tohoto žánru, hlavně tedy těmi českými, sází Posel bohů na vážnější a dospělejší témata a postrádá humorný prvek, což je mi subjektivně sympatické. Mimo to je poměrně neobvyklé, že hráč nevidí na obrazovce vlastní postavu, ale sleduje herní scénu z pohledu vlastních očí.

Hra má extrémně zastaralou grafiku a působí, jakoby byla minimálně o pět let starší, než doopravdy je. VGA grafika s rozlišením 320x200 je v roce 98 výsměch. Naproti tomu profesionální český dabing je povedený. V hlavních rolích se představí Pavel Soukup, Antonín Navrátil, Jakub Saic, nebo Eva Spoustová. Předností je i rozsáhlost hry a vesměs logické používání předmětů. Hra obsahuje přes 70 lokací, 45 postav a přes stovku použitelných předmětů. Nevýhoda je, že nelze odkliknout dialogy a a musíte je otrocky poslouchat, klidně i po několikáté.
Skvělý český dabing namluvený předními českými dabéry, spousta herních obrazovek, logičtější adventurní přístup.
Velmi zastaralá grafika a rozlišení, slabší animace, občas padá hra, obtížnost.
6