Logo Polda
Polda
SleepTeam Rok vydání: 1998 Velikost: 364.4MB Staženo: 88x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb/prohlížení
Akce
Inventář
STÁHNOUT ZDARMA
Kdo by v Česku nebo na Slovensku neznal herní sérii Polda. Už přes 20 let je na herní scéně její první díl. Díl série, která přežívá až dodnes.

V české obci Lupany byly uneseny dvě osoby. Vyšetřováním je pověřen svérázný policista Pankrác, kterého se ujmete vy. Známý je pouze jeden svědek - důchodce. Tohle je celkem klasický scénář jakékoliv vraždy nebo únosu, ale tím veškerá reálná srovnání končí. Pankrác se do případu pouští po hlavě a značně neotřelým způsobem.

Polda je adventura toho nejklasičtějšího typu. Hraje se pomocí myši, sbíráte předměty do inventáře, promlouváte s ostatními obyvateli vesnice a řešíte všemožné hádanky a hlavně policejní případ. Dialogy jsou na české poměry fantastické, dabingu se ujali přední čeští dabéři jako je Luděk Sobota, Jiří Lábus nebo Petr Nárožný. A to jsou co se týče herectví a dabování opravdové persony. Grafika je na svou dobu hodně průměrná, až podprůměrná, ale je ručně kreslená a má své kouzlo dodnes. Největší problém je tradičně s obtížností a logikou používání předmětů. Opět, jako je to už alespoň u tuzemských produktů zvykem, je využit styl "zkus použít vše na vše a máš vyhráno".

Pro lidi, kteří mají rádi české adventury, tak je Polda 1 povinnost. Perfektní dabing, spousta aktivních postav, hodně vtipných dialogů v roztomilé grafice a bohužel taky hodně nelogických rozhodování. Hře chybí modernejší prvky jako je rychlý pohyb dvojklikem, nebo větší scény s pohyblivou kamerou. Přesto hra zestárla se ctí a lze ji bez problémů hrát i dnes.
Perfektní český dabing namluvený excelentními dabéry, humor, spousta postav a lokací.
Průměrná grafika, spousta nelogických kombinací a rozhodnutí.
8