Logo Full Throttle
Full Throttle
LucasArts Rok vydání: 1995 Velikost: 222.5MB Staženo: 5x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Chůze/akce/plyn
(držet)
Nabídka akce
Inventář
Zbraň/couvání
STÁHNOUT ZDARMA
Full Throttle je point-and-click kreslená adventura od známé a oblíbené společnosti LucasArts. Ti vydali například The Secret of Monkey Island, nebo Day of the Tentacle. Ve vývoji byla rok a půl a roku 1995 konečně vyšla výhradně na systém MS-DOS, později roku 2017 vyšla remasterovaná verze na Mac, Windows a Playstation 4.

Hlavní protagonista Ben je šéfem motorkářského gangu, který si říká Polecats – Tchoři. Při projížďce narazí gang na luxusní limuzínu. Ben ji přejede motorkou a rozdrtí znak na kapotě. Limuzína patří Malcomu Corleymu, zakladateli společnosti Corley Motors. Později v baru se Malcom s Benem spřátelí. Adrian Ripburger, viceprezident společnosti, nabídne Benovi práci firemního doprovodu. Ten nabídku samozřejmě odmítne, což se nesetká s pochopením.. Když se Ben probouzí, zjistí, že jeho gang odjel pryč. Rozhodne se vyřídit si účty s těmi, kteří ho zmlátili, hodili do kontejneru a záměrně mu poškodili motorku.

Full Throttle je klasická adventura, ve které ovládáte postavu na obrazovce a klikáte na objekty, na které kurzor upozorní červeným orámováním. Když myš podržíte na objektu, objeví se nabídka akcí. Oči prohlídnou objekt, ruka jej sebere, nebo použije, bota do předmětu kopne a ústy promlouváte k lidem. Oproti starším adventurám se spoustou akčních tlačítek na spodní straně obrazovky, je to určitý posun dál. Dialogy s postavami jsou rozvětvené a lze vybírat z více témat k diskuzi. Inventář s posbíranými věcmi se otvírá klávesou a většinou obsahuje jen několik předmětů. Tak akorát na to, aby hráč v nich neměl zmatek. Hrou je prošpikováno několik mini her, které nabourávají stereotypní adventurní rutinu.

Hra běží na SCUMM v kombinaci s enginem INSANE, který měl na starosti animace a FMV videa. Těch je ve hře spousta a pomáhají hráči nasát motorkářskou atmosféru a proniknout do děje. Mezi pokročilejší techniky slouží například filmové prostřihy během hraní, nebo některé scrollovací herní obrazovky. I povedená hra má svoje úskalí. Nejvíc kritiky si zaslouží herní doba, která je kolem pěti až šesti hodin. Nutno však dodat, že se ani na okamžik nebudete nudit. Druhá veřejně kritizovaná věc je nižší herní obtížnost, s čímž já tak úplně nesouhlasím.
Velmi povedená grafika, netradiční filmovost, motorkářská tématika, inovativní prvky.
Je to krátké.
10