Pro správnou funkčnost musí být hra zkopírována do adresáře: C:/Dreamland/ Jinak bude při spuštění vyskakovat chybové okno.
Potom spusťte registr DREAM_WIN10.REG, následně ve vlastnostech DREAMNF.EXE spustit s rozlišením 640x480, režim kompatibility Windows XP (SP3) a režim s omezeným počtem barev (16 bitů).
Celým názvem Dreamland: Final Solution je česká sci-fi adventura od ústeckého studia Top Galaxy. Její vývoj stál přes deset miliónů korun a šlo tak ve své době o nejnákladnější a nejrozsáhlejší českou videohru. Vyšla roku 1999 na třech CD výhradně pro systém Microsoft Windows.
Příběh se odehrává v budoucnosti, přibližně roku 2020, ehm. O mnoho let dříve, v roce 2003 propukne mánie s virtuální realitou a ta je následně kvůli potenciální závislosti zakázána. Americký novinář Jimmy Dix se vydává na zábavní orbitální stanici zvanou DreamLand, která byla otevřená až roku 2016. Jedná se o virtuální realitu, kterou navštěvují hráči a následně přicházejí o rozum. A vy máte za úkol přijít na to proč.
Dreamland je běžná adventura, fungující na podobném principu, jako Polda. Myší klikáte na předměty, které lze prozkoumat, sebrat, nebo použít a ty následně kombinovat v inventáři po stisku mezerníku. Jako v jiných adventurách, i zde je zásadní komunikace s jinými postavami na různé témata. V některých okamžicích lze dokonce vybrat, jestli postavě lhát, nebo říkat pravdu.
Ve své době se jednalo o nejmodernější českou adventuru. Ve VR scénách bylo zde poprvé použito 3D renderované pozadí, třífázový paralaxní scrolling a technologie pro synchronizaci dabingu s ústy. Samotný český dabing nebyl příliš povedený, hlavně v porovnání s Poldou, který vyšel o rok dřív. Hra obsahuje 65 kreslených a 45 renderovaných obrazovek a kolem 250 nadabovaných postav. Škoda několika bugů, zbytečně krkolomnějšímu ovládání a plytkému dabingu. Hra je trochu náročnější na prvotní nastavení, prosím prohlédněte si záložku Doplňky hry.
Informace nutné k prvotnímu spuštění najdete v sekci doplňky do hry v horní kartě.
Slušná grafika, zajímavý příběh, dvě grafické prostředí, spousta herních obrazovek a postav.
Slabý dabing, krkolomné ovládání, občas málo interaktivních prvků, bugy.