Logo Dreamland: Final Solution
Dreamland: Final Solution
Top Galaxy Rok vydání: 1999 Velikost: 918.9MB Staženo: 29x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pro správnou funkčnost musí být hra zkopírována do adresáře: C:/dreamland/
Jinak bude při spuštění vyskakovat chybové okno.

Potom spusťte registr DREAM_WIN10.REG, následně ve vlastnostech DREAMNF.EXE spustit s rozlišením 640x480.


V případě dalších problémů si přečtěte INSTALACE.TXT
Akce
Inventář
STÁHNOUT ZDARMA
Celým názvem Dreamland: Final Solution je česká sci-fi adventura od ústeckého studia Top Galaxy. Její vývoj stál přes deset miliónů korun a šlo tak ve své době o nejnákladnější a nejrozsáhlejší českou videohru. Vyšla roku 1999 na třech CD výhradně pro systém Microsoft Windows.

Příběh se odehrává v budoucnosti, přibližně roku 2020, ehm. O mnoho let dříve, v roce 2003 propukne mánie s virtuální realitou a ta je následně kvůli potenciální závislosti zakázána. Americký novinář Jimmy Dix se vydává na zábavní orbitální stanici zvanou DreamLand, která byla otevřená až roku 2016. Jedná se o virtuální realitu, kterou navštěvují hráči a následně přicházejí o rozum. A vy máte za úkol přijít na to proč.

Dreamland je běžná adventura, fungující na podobném principu, jako Polda. Myší klikáte na předměty, které lze prozkoumat, sebrat, nebo použít a ty následně kombinovat v inventáři po stisku mezerníku. Jako v jiných adventurách, i zde je zásadní komunikace s jinými postavami na různé témata. V některých okamžicích lze dokonce vybrat, jestli postavě lhát, nebo říkat pravdu.

Ve své době se jednalo o nejmodernější českou adventuru. Ve VR scénách bylo zde poprvé použito 3D renderované pozadí, třífázový paralaxní scrolling a technologie pro synchronizaci dabingu s ústy. Samotný český dabing nebyl příliš povedený, hlavně v porovnání s Poldou, který vyšel o rok dřív. Hra obsahuje 65 kreslených a 45 renderovaných obrazovek a kolem 250 nadabovaných postav. Škoda několika bugů, zbytečně krkolomnějšímu ovládání a plytkému dabingu. Hra je trochu náročnější na prvotní nastavení, prosím prohlédněte si záložku Doplňky hry.

Informace nutné k prvotnímu spuštění najdete v sekci doplňky do hry v horní kartě.
Slušná grafika, zajímavý příběh, dvě grafické prostředí, spousta herních obrazovek a postav.
Slabý dabing, krkolomné ovládání, občas málo interaktivních prvků, bugy.
7