Logo Wolfenstein 3-D
Wolfenstein 3-D
ID Software Rok vydání: 1992 Velikost: 2.5MB Staženo: 29x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 1.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 1.0/5 DOPLŇKY DO HRY
V rozsáhlejších úrovních se držte pravidla pravé ruky - obcházejte všechny místnosti zprava.
Pohyb
+
Úkrok
Střelba
Otevřít
+
Rychlý pohyb
STÁHNOUT ZDARMA
Příběh hry se odehrává v roce 1943, kdy se hráč dostane do role spojeneckého špiona B.J. Blazkowicze a je vyslán do nacistické pevnosti Castle Hollehammer. Má za úkol odhalit tajný program Třetí říše s krycím názvem Operation Eisenfaust. Mělo se jednat o snahu nacistů vytvořit dokonalou armádu složenou ze zabitých vojáků. Blazkowicz je během akce zajat, takže se musí napříč třemi epizody probojovat vězením, dozvědět o samotném tajném projektu, zabít Dr. Schabbse a nakonec samotného vůdce.

Wolf 3D jak se mnohokrát označuje, byl asi první masivně rozšířenou FPS hrou a vlastně takový, skoro by se dalo říct, zakladatel žánru. Hrajete z pohledu první osoby, můžete používat až čtyři zbraně a procházíte rozsáhlými lokacemi v pseudo 3D prostoru. Grafika je relativně dost jednoduchá, podlaha a strop je jednobarevný, stěny s nějakou základní texturou, takže v rozsáhlých mapách působí hra jako bludiště. Pokud si pamatujete na bludiště jako spořič obrazovky na starých systémech Windows, je to něco podobného.

A tak si ho i spousta lidí pamatuje - jako hru plnou bloudění. Ve hře totiž nebyla možnost prozkoumání mapy a tak se hodně hráčů drželo známého pravidla pravé ruky. Né tedy té nacistické, ale orientační. Člověk obchází všechny dveře po pravé straně kolem dokola. Jednotlivé místnosti jsou skoro všechny jako přes kopírák. Jedno z mála zpestření jsou obrazy na zdech - ať už třeba nacistická svastika, nebo třeba portréty samotného vůdce. Dalších objektů už je ale po skromnu. Jde pouze o nějaké stoly s židlemi, lampy, vázy, nebo sloupy.

Wolfenstein je klasika všech klasik, ale z dnešního pohledu kvůli velké dávce stereotypu už zas tak moc netáhne. Každopádně na vyzkoušeni, popřípadě zavzpomínání, doporučuji.
Revoluční hra, která "založila" FPS žánr, jednoduché a přístupné pro každého.
Repetetivnost, jednotvárné lokace, chybí mapa - neustálé bloudění.
8