Logo Terminator: Future Shock
Terminator: Future Shock
Bethesda Softworks Rok vydání: 1995 Velikost: 47.2MB Staženo: 13x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Použít/otevřít
Přikrčení
Skok
Sprint
Střelba
Molotov/bomba
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
ALT + opačné lomeno
Plné životy
bandaid
Všechny zbraně
firepower
Super Uzi
superuzi
Infračervené vidění
icantsee
Skok do další úrovně
nextmission
STÁHNOUT ZDARMA
První polovina devadesátek - veřejnost šílí z filmového Terminátora a masivně se rozšiřuje hraní v domácnostech. Co z toho plyne? Bethesda se chytla nahozené udičky a servíruje nám licencovanou hru z děsivé budoucnosti Terminátorů.

Když hráč uteče z vyhlazovacího tábora, seznámí se s Johnem Connorem, vůdcem odboje a mladým Kylem Reesem. Po splnění několika misí pro odboj je velitelství infiltrováno a napadeno T800. Poté, co hráč pomůže zbytku vedení se přemístit na nové působiště, začnou se objevovat jevy zdánlivě náhodně "teleportujících" se nepřátel. Brzy se ukáže, že Skynet zdokonalil cestovaní časem a v důsledku hráčova úspěchu jeho budoucí já umísťuje síly na strategická místa, ve snaze vyhladit lidstvo. Hráč je nakonec vyslán na misi, která má tento proces zastavit.

Future Shock byla nejspíš úplně první střílečka, která obsahovala plně 3D texturované prostředí i nepřátele a úplně první, která používala myš k plynulému rozhlížení krajinou. V každé úrovni musí hráč splnit několik úkolů a zároveň bojovat s nepřátelskými roboty. Není cílem jako u většiny her dojít na druhý konec úrovně, nebo vyzabíjet všechny nepřátele. Ve hře je opravdu obrovský bojový arzenál od klasických zbraní a molotovů, až po futuristické plazmové pušky. Hráč se pohybuje po poměrně rozsáhlé lokaci, kde mimo běžný pohyb pěšky lze využít i džíp s kulometem, nebo stíhačku HK. Specialita této hry je i v možnosti vstupovat do budov. Spoustu budov lze projít, někdy pouze za účelem získání munice nebo brnění, jindy to hra přímo vyžaduje pro splnění cíle mise.

Málokterá hra má tolik prvenství jako právě tento Terminator. Grafika byla ve své době revoluční, plně trojrozměrná, velké otevřené lokace s možností prozkoumávání budov a klasickým ergonomickým ovládáním dnešní doby. Zní to jako popis nějaké nedávno vyšlé hry? Možná ano, ale tohle všechno obsahuje Terminator: Future Shock. Jedna z top stříleček a možná trochu neprávem opomíjená.
Fantastická 3D grafika, svět Terminátora, poprvé v FPS použit "mouse look", otevřené prostředí s průzkumem budov.
Spousta bugů, chybí multiplayer.
10