Logo Duke Nukem 3D
Duke Nukem 3D
3D Realms Rok vydání: 1996 Velikost: 12.9MB Staženo: 29x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Některé tlačítka se dají aktivovat i na dálku zbraněmi střílející olovo.

Záchod nebo pisoár vám po použití přidá 10% zdraví. Zdraví lze také doplnit čímkoliv, z čeho teče voda, třeba i rozbitím.
Pohyb
+
Úkrok
Přikrčení
Použít/otevřít
Střelba
/
Inventář
+
Rychlý pohyb
Skok
/
Pohled nah./dolů
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Nesmrteln. a jetpack
dncornholio
Předměty a munice
dnstuff
Všechny zbraně
dnweapons
Mrtví nepřátelé
dnmonsters
Procházení zdmi
dnclip
Rychlá chůze
dnhyper
STÁHNOUT ZDARMA
Příběh legendárního blonďatého svalovce na steroidech Duka začíná tam, kde ve druhém díle skončil. Duke se vrací po úspěšné misi ve svém vesmírném křižníku na Zem, když v tu chvíli je sestřelen. Po vysílaném nouzovém signálu zjistí, že mimozemšťané zaútočili na Los Angeles, zmutovali LAPD a unáší ženy pryč z planety Země. V první epizodě bráníte Los Angeles, ve druhé navštívíte vesmírnou stanici, kde Duke zjistí, že to byla pouhá léčka před opravdovým útokem. Proto se ve třetí epizodě vrací zpátky na zem, aby zabil vůdce mimozemské hrozby - Cycloidského císaře.

Příběh není sice moc zajímavý, ale podle epizod a jejich úrovní se dá usoudit, že design lokací je docela rozmanitý. Duke Nukem je klasická FPS postavená na Build enginu, takže grafika ničím extra nepřekvapí, ale ani nezklame. Její velkou předností je spousta interaktivních prvků, od rozsvěcování světel, po zapínání promítaček nebo pouštění vody v umyvadlech. Je možné si na určitých místech prostřelit cestu ven skrz zeď, nebo si třeba zahrát i kulečník.

Duke používá inventář, kde je možné získat například oblíbený JetPack, lékárničku nebo HoloDuke, což je kopie Duka, která zmate nepřítele. Ve hře je taky hodně krve, násilí, Dukových hlášek, ale taky trochu erotiky, která nebyla v devadesátkách u her zvykem.

Co říct závěrem o této legendární hře? Duke Nukem 3D je zábavná akce s různorodými lokacemi, i zbraněmi, nadsázkou a hláškujícím hrdinou. Vlastně toho není moc co vytknout. Hra by snad jen mohla díky ikonické hlavní postavě lépe pracovat s příběhem, čímž se ale Duke v době vzniku od konkurence nijak nevymykal. Takže těžko vyčítat. A přece jen mohla být trochu delší, ale to už vařím z vody..
Rozmanité lokace, nadsázka a humor, Dukovy hlášky, celkem povedení grafika.
Snad jen to mohlo být ještě o chlup delší.
10