Logo Doom II: Hell on Earth
Doom II: Hell on Earth
ID Software Rok vydání: 1994 Velikost: 7.1MB Staženo: 19x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
+
Úkrok
Střelba
+
Rychlý pohyb
Otevřít
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Nesmrtelnost
iddqd
Doplní všechno
idkfa
Motorová pila
idchoppers
Procházení zdmi
idclip
Přeskak. úrovní
idchoppers##
Změna hudby (00-35)
idmus##
Odhalení mapy
iddt (na mapě)
Nepřátelé špatně vidí
idbeholdi
Doplní vše krom klíčů
idfa
STÁHNOUT ZDARMA
Mariňák z prvního dílu zničil pekelné monstra na Phobosu a Deimosu a vrací se zpátky na Zem, kde zjistí, že byla také napadena. Démoni už pozabíjeli milióny lidí a zbývající populace se snaží utéct ze Země přes kosmodrom - jediná možnost záchrany. Mariňák se probíjí skrz démony až do kosmodromu, ale kolem něj je silové pole, které zamezuje vzlet lodí. Proto je nucen se probít celým kosmodromem, kde na konci aktivuje spínač a vypne silové pole. Mariňák jako poslední obyvatel Země se poté snaží zničit portál nedaleko u jeho rodného města. Tam zjistí, že ho není možné zablokovat a tak projde skrz něj do pekla. Tam narazí na největšího démona Icon of Sin. Toho zničí, způsobí zkázu celému peklu a portál se uzavře.

Druhý díl se už na první pohled od staršího bráchy těžko rozeznává. Ale to nemusí být vždy na škodu, protože původní hra vydělávala pěkný ranec peněz a téměř okamžitě se stala napříč kontinenty hitem. Cílem ID Software tak bylo, aby v co nejkratším termínu vzniklo pokračování, které dodá spoustu nových, propracovanějších a mnohem rozsáhlejších map, mnohem víc monster, mezi hráči velmi oblíbenou dvojhlavňovou brokovnici a spoustu drobnějších úprav a vylepšení. To vše do roka od vydání jedničky.

Samotná hra se od předchůdce v ničem neliší a je, dá se říct, zakladatelem FPS žánru. Grafika byla ve své době pořád na vrcholu a id Tech 1 engine z prvního dílu dostačoval, tak nebylo potřeba změny. Grafika, design úrovní, zvuky.. Všechno je to o něco lepší a uhlazenější..

Doom II snad není potřeba ani doporučovat. Každý ví s jakou legendou má tu čest. Ale kdyby přece jen, jedná se o povedený přídavek k původnímu Doomu z roku 1993. Dneska by se asi jednalo spíše o DLC nebo datadisk. Výtku bych měl asi jen k docela málo změnám, kterých si úplně hned nemusíte všimnout. Na druhou stranu, co by jsme chtěli za rok vývoje.
Super grafika a zvuky jako v předchůdci, vylepšený design komplexnějších úrovní, zábavný gunplay.
Nepřináší nic moc nového oproti prvnímu dílu.
9