Logo Doom
Doom
ID Software Rok vydání: 1993 Velikost: 6.6MB Staženo: 23x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Při akci s více nepřátelema se zkuste schovat za jednoho z nich. Pokud na něho jiný nepřítel vystřelí při snaze vás zneškodnit, začnou útočit na sebe na vzájem.

Nesnažte se skákat, v prvním Doomu to není možné.

Save a Load je pod klávesami F2 a F3, Quicksave a Quickload F6 a F9.
Pohyb
+
Úkrok
Střelba
+
Rychlý pohyb
Otevřít
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Nesmrtelnost
iddqd
Doplní všechno
idkfa
Motorová pila
idchoppers
Procházení zdmi
idspispopd
Neviditelnost
idbeholdi
Zlepšení světla
idbeholdl
Vraždící boxer
idbeholds
STÁHNOUT ZDARMA
Společnost UAC tajně experimentovala s teleportací na Marsu, až se jednoho dne něco zvrtlo. Z teleportační brány začali vylézat démoni z pekla, kteří zabili nebo posedli všechny ostatní zaměstnance UAC na planetě. Obdržíte zprávu se zběsilým volání o pomoc. Se skupinou dalších vojáků odletíte na záchrannou misi, ale něco se pokazí a vy zústáváte sám. Sám na probojování se celým komplexem.

Ano, příběh není nikterak originální, ani zajímavý. Vlastně v tomto období pronesl Carmack svou slavnou hlášku, že příběh ve videohrách je jako příběh v pornu. Očekává se, že tam bude, ale není zas tak důležitý. A je na tom trochu pravdy, protože hratelnost je i po několika desetiletích přímo famózní. Člověk se občas v Doomovi přistihne, jak s úsměvem kropí vlny nepřátel. Gunplay je i po těch letech opravdu zábavný i když umělá inteligence už hodně zestárla a chovají se vyloženě jen jako terče pro vaši brokovnici.

Grafika a zvuky snesou na svou dobu ty nejpřísnější měřítka. Třeba legendární hudbě z první úrovně není naprosto co vytknout a můžete si ji poslechnout i v sekci na tomto webu. Grafika a id Tech 1 engine byl při vydání hry revoluční. Oproti staršímu Wolfovi 3D přinesl textury podlah i stropů, možnost vertikálního pohybu, paralaxní oblohu. Doom se technologicky dotahoval i na hry o 4 roky novější.

Co dodat? Doom je legenda a nikdo jí to už neodpáře. I proto dostaly všechny další střílečky z devadesátek označení "doomovky". Tuto ikonu akčních stříleček musí znát snad každý, takže netřeba dalšího popisování a vzhůru do likvidování zrůd pekelných!
Na svou dobu revoluční grafika, zábavný gunplay, dobrý sci-fi level design, příjemný soundtrack.
Mohlo by to být delší..
10