Logo Formula One Grand Prix
Formula One Grand Prix
MicroProse Rok vydání: 1992 Velikost: 5.1MB Staženo: 30x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Vypněte si omezení rychlosti v boxech a vjeďte tam plnou rychlostí až do mechanika. Tomu se nic nestane a ještě provede servis na vašem monopostu.

Hra sice neobsahuje licencované jména jezdců, ale umožňuje si je editovat. Díky tomu je možné udělat šampionát stejný, jako ten z roku 1991/92.

Výběr pneumatik (ABCDQW) - A - tvrdé, B - střední, C - měkké, D - velmi měkké, Q - kvalifikační pneu (3 kola), W - mokré.
/
Plyn/brzda
/
Zatáčení
Výběr/řazení dolů
+
Řazení nahoru
Otočení pohledu
Pohled na soupeře
Opakovaný záznam
STÁHNOUT ZDARMA
Formula One Grand Prix, v USA pojmenovaná jako World Circuit, je první závodní simulátor F1 od společnosti MicroProse vydaný v roce 1991 pro Amigu. Počátkem roku 1992 portovaný pro systém MS-DOS. Hra neobsahuje licenci jmen jednotlivých jezdců, ani jednotlivých stájí. Ale týmové barvy i helmy závodníků byly přesně podle jejich předloh. Stačilo si v editoru změnit názvy týmů a jezdců. Jejich kompletní seznam je zde na Smetišti v doplňcích v hlavní kartě hry.

Už v roce 1989 přišlo na trh zjevení v podobě Indianapolis 500. Obsahoval 3D trať i polygonové modely aut. Formula One vyšla o pár let později a i když takovým technologickým průlomem už nebyla, pořád měla co nabídnout a mezi hráči byla mnohem úspěšnější. Obsahovala totiž populárnější F1 a nabídla hráči kompletní sezónu.

Hra měla ve své době fantastickou snímkovou plynulost a měli hráči ve vysokých rychlostech pocit, že opravdu závodí v monopostu formule. To ve své době nebývalo úplně zvykem. Konkurenční závody byly většinou mnohem pomalejší a neohrabanější. Vzpomeňme si třeba na starší Grand Prix Circuit. Druhá přednost byla ve vysoké fyzikální realističnosti. Auta se chovají na svou dobu superrealisticky, nechybí ani moderní pomocníci, jako je ukazatel ideální stopy, nebo automatické přibržďování. A co by to byl za simulátor bez vlastního přizpůsobení auta. Lze vybrat pneumatiky, převodové poměry, nastavení přítlačných křídel, atd.

F1 Grand Prix je opravdu simulátor jako řemen. Dle mého názoru jedna z prvních her, ve kterých opravdu cítíte rychlost a dokážete tak lépe odhadnout, jak rychle vjet do jednotlivých zatáček. Opravdu záleží na opotřebování pneumatik a na naučení se těžkých pasáží na trati. Navíc lze vybírat mezi pěti stupni obtížnosti a tím i vypínat jednotlivé pomocníky, takže se lze ve hraní plynule zdokonalovat. Lepší formule na DOS nejsou!
Do té doby bezkonkurenční simulátor, parádní pocit z jízdy, možnost přejmenovat jezdce, pěkná grafika.
Nevyváženost UI na jednotlivých tratích, slabá destrukce.
10