Warcraft
Blizzard Entertainment Rok vydání: 1994 Velikost: 5.1MB Staženo: 8x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
corwin of amber
10k zlata a 5k dřeva
pot of gold
Odkryje mapu
sally shears
Všechny kouzla
eye of newt
Lepší technologie
iron forge
Nesmrtelnost
there can be only one
Skok do úrovně #
orc# nebo human#
STÁHNOUT ZDARMA
Lore této série je dost bohatý a první z jejich her je vsazena do země zvané Azeroth. Jedná se o první válku mezi lidmi a orky, začínající invazí hordy pod vedením náčelníka Blackhanda skrze temný portál, který byl otevřen pomocí lidského čaroděje Medivha. Zanedlouho poté začala horda své první přepady proti lidem. Po nějakou dobu pro lidi zůstávali záhadou a poté je považovali za pouhou neorganizovanou smečku. Postupně však začaly útoky nabývat na síle a nakonec Stormwind padl. I přes to horda prohrála. Náčelník hordy Blackhand byl ve skutečnosti naprosto neschopný a byl pouhou loutkou černokněžníka Gul'dana, který díky němu ovládal hordu. Gul'dan byl telepaticky spojen s Medivhem a poté, co byl zabit svými učni, Gul'dan padl do kómatu. Přes to období Blackhand selhal.

Warcraft bývá někdy mylně označován za zakladatele žánru RTS tak jak jej dnes známe. To není pravda, byl silně inspirovaný strategií Dune II, která všechny mechaniky vymyslela. Takže jsou ve hře dvě soupeřící strany lidé a orkové. Oba mají stejné druhy jednotek, stejné typy budov. Kromě vzhledu se liší opravdu jen nepatrně.

Hra funguje tradičním způsobem, takže asi není třeba popisovat jak se hraje. Jelikož je Warcraft vybudovaný na silných příběhových základech podpořený knihami, herními sériemi i filmem, tak se po příběhové stránce v kampani může jednat o docela zajímavý titul.

Grafika hry je docela průměrná, horší už je to s ovládáním. Nefunguje standardní zatrhávání jednotek myší, ale klávesou a navíc můžou být ve skupině maximálně čtyři jednotky. A aby toho s těma klávesama nebylo málo, tak se musí zadávat příkazy pohybu, nebo třeba útočení také klávesou, popřípadě tlačítkem na obrazovce. Jó to byly neintuitivní časy. Brrr...
Původní hra z legendární série, Warcraft svět a jeho příběh.
Hodně neintuitivní ovládání, umělá inteligence podvádí, moc rychlý pohyb po mapě zapříčeněný zastaralostí hry.
7