Spellcross
Cauldron Rok vydání: 1997 Velikost: 33.2MB Staženo: 22x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem SPELLCROSS.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!

Získávat zkušenosti se dá jednoduše. Pokud vám nepřítel sebere území, neustále jej napadejte a pak se zase stáhněte. Je možné tak získat i polovinu úrovně.

Zakopávejte se na kopcích nebo kolem bažin a poté lákejte třeba džípem nepřátelské jednotky. Pokud zůstanete moc dlouho zakopaní, vaše jednotky ztrácí morálku.

Cvičte všechny jednotky rovnoměrně. Jednotky s nižším levelem budou v boji na obtíž.
Mód pohybu
+
Info o jednotce
Mód dostřelu
Info nad jednotkou
Mapa
Nastavení
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Akční body
againagain
100 kreditů
cashiup
STÁHNOUT ZDARMA
Hra je kvůli výpadkům serveru rozdělena do několika částí. Nezavírejte okno, dokud nebudou všechny kompletně staženy.
Nejlepší slovensko-česká tahová strategie. Alespoň tak se to píše na CD Excaliburu, odkud hru znám. Spellcross je klasická tahovka od slovenských bratrů z týmu Cauldron. Hra neměla moc velké prodeje, ale i přesto bývá i zpětně pozitivně hodnocena, jak co se týče grafiky, příběhu i atmosféry.

Příběh je zasazen do začátku nového milénia, kdy je lidská civilizace napadena útočníky, kteří se vynořili jakoby odnikud, aby plenili Zemi a zotročili lidský rod. Ze zbytku sil se skládá světová armáda Aliance, která se snaží s nejmodernější technikou vzdorovat a porazit orky, elfy a démony pojmenované jako "Other Side" - Druhá strana.

Boj se odehrává ve dvou režimech. Prvním je zobrazena mapa oblasti, ve které jsou zvýrazněny oblasti, na které je možno zaútočit. V tomto režimu je možné nakupovat a vylepšovat jednotky, zadávat výzkum a číst výzkumné zprávy. Tento režim je stejně tak jako celá hra v tahovém režimu. Druhý režim je bojový a představuje samotné bitvy s nepřítelem ve vybrané lokalitě. Na počátku hráč rozmístí jednotky a po jednotlivých tahových kolech může s jednotkama pohybovat, útočit, zakopávat se a podobně. Záleží na počtu akčních bodů, které má hráč k dispozici. Po ukončení kola je na tahu soupeř. Jednotky se můžou léčit, mají morálku a zvedá se jim zkušenost. Také terén může zvýhodňovat hráče před soupeřem.

Grafika hry je hodně specifická, ale konkurenceschopná i ve světovém měřítku. Jednotlivé mapy jsou rozdílné, jednotek je dostatečné množství. Audio není nikterak kvalitní, přesto nás čechy potěší, protože je plně v českém jazyce, tak jako celá hra. Škoda, že v pozdějších fázích je hra extrémně těžká a soupeř má od začátku hry vždy mnohonásobnou převahu. Pokud hráč s hrou začíná, velmi rychle ho to může odradit.
Plnohodnotný český jazyk, atmosféra a zmar aliance doprovázen celou hrou, příběh a sympatická grafika.
Hra nepřichází s ničím novým, extrémní obtížnost.
8