Logo Sim City 2000
Sim City 2000
Maxis Rok vydání: 1994 Velikost: 3.7MB Staženo: 26x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Růst v průmyslové zóně lze podpořit přidáním komerční zóny v blízkosti.

Nejlepší elektrárny jsou Fusion, stačí dvě na obrovské město.
Pohyb
Zrušení akce
+
Buldozer
/
Přibl./oddálení
Akce
+-
Rychlost času (1-3)
/
Otáčení krajiny
Centrování
+
Pauza
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
250$ na konci měsíce
cass
10.000$
fund
Každý rok 1.000.000$
torg
Verze hry
vers
Základní info
test
Test paměti
memy
půjčka s 25% úrokem
funds
STÁHNOUT ZDARMA
Sim City 2000 je strategie simulující budování města, kterou vytvořilo studio Maxis v čele s Willem Wrightem a Fredem Haslamem. Jedná se o přímé pokračování původního Sim City z roku 1989. Nejdřív byl vyvinut roku 1993 pro počítače Macintosh, v následujících letech portován na další platformy jako je DOS, Sega Saturn, SNES a Playstation.

Oproti svému předchůdci má hra několik vylepšení, ale hlavně mnohem zajímavější grafiku. Sim City 2000 se hraje z atraktivnější izometrické perspektivy a má o poznání detailnější grafiku. Cílem hry je vytvořit město, rozvíjet obytné a průmyslové oblasti, budovat infrastrukturu a vybírat daně pro další rozvoj města. Protože vaše město lze budovat i po staletí, je dán velký důraz na zvyšování životní úrovně obyvatelstva a celkovou modernizaci.

Kromě hezčí grafiky do hry přibylo hned několik budov. Například věznice, škola, knihovna, nebo muzea. Aby se tolik ovládacích prvků vlezlo přehledně na obrazovku, bylo pod jednotlivýma ikonkama hned několik dalších variant, které se zobrazí po lehkém podržení LTM. Takže se například elektrárny sjednotili s elektrickým vedením, což je super, protože elektrárny není potřeba stavět tak často. Když už je zmíněn příklad s elektrárnou, po jejím zvolení se nově objeví okno s volbou. Uhelná, vodní a olejová je jen začátek. Jelikož se doba vyvíjí, časem se rozšíří nabídka o větrnou, solární, nebo třeba jadernou elektrárnu. Každá má samozřejmě jinou cenu, účinnost a dopady na ekologii. To je velké plus oproti předchůdci, protože je motivace rozvíjet a modernizovat město.

V základní hře je nemožné hrát scénáře. To jsou již existující města, které jsou většinou v ekonomické krizi, nebo přírodní katastrofě a vy máte za úkol město zbavit potíží. Scénáře byly v původním Sim City, tady trestuhodně chybí a byly dodány až v prvním rozšiřujícím balíčku s názvem Scenarios Vol. I: Great Disasters. Ano, už v roce 1994 byly k dispozici DLC podobné těm, které známe dnes. A jak to Maxis nastavil v minulosti, tak pokračují dodnes. Série The Sims je toho důkazem.
Detailnější grafika, více budov ke stavění, terén a jeho úprava, technologický pokrok po uplynutí určitého času.
Možná trochu horší přehlednost, není to už taková přelomová věc, jako původní hra.
7