Panzer General
Strategic Simulations Rok vydání: 1994 Velikost: 269.8MB Staženo: 5x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Hra je kvůli výpadkům serveru rozdělena do několika částí. Nezavírejte okno, dokud nebudou všechny kompletně staženy.
Panzer General je tahová strategie simulující období konfliktu druhé světové války a vyvinutá společností Strategic Simulations Inc. Designéři hry byli silně ovlivněni japonskou válečnou sérií Daisenryaku. S počtem přes 250 tisíc prodaných kusů se stala nejúspěšnější hrou studia.

Jak už bylo zmíněno, Panzer General je tahová strategie s jednoduchou, ale přehlednou grafikou odehrávající se na hexagonových polích bitevní mapy. Lze hrát bitvu za spojence i nacisty proti počítači, nebo živému soupeři. V režimu kampaně hráč převezme roli německého generála. Jednotlivé boje jsou většinou vyobrazením těch reálných, takže lze bojovat například roku 1939 v Polsku, 1941 v severní Africe, nebo třeba roku 1943 u Charkova. Ve většině scénářů je úkolem dobýt všechny nepřátelské města za daný počet tahů. V pozdějších fázích je úkolem hlavně udržení německých měst po dobu určitého počtu kol. Ne vždy se ale hra drží historických událostí. Pokud proniknete do Ruska a dobyjete Moskvu, lze zaútočit na USA a bojovat ve Washingtonu. Kampaň se tedy větví podle úspěšnosti hráče a nabízí i fiktivní konfikty.

Design a grafika hry byla mezi vývojáři nejprve přijata trochu rozpačitě. Je příliš jednoduchá, ale za to velmi přehledná. Vizuální jednoduchost kompenzuje komplexní statistiky jednotlivých jednotek, které jsou různě efektivní proti různým typům nepřátel. Svou roli dokonce hraje i počasí, takže je možné v průběhu hry kontrolovat její předpověď.

Panzer General není rozhodně hra pro každého. Působí velmi jednoduše, pro většinu lidí až odpudivě. Ale pro hardcore fanoušky, kteří mají rádi podobné vojenské tahové simulace ideální věc.
Reálné konflikty druhé světové války, kampaň za nacisty, obrovské množství jednotek.
Primitivní grafika, zdlouhavé souboje, není pro každého.
7