Logo Albion
Albion
Blue Byte Rok vydání: 1995 Velikost: 31.2MB Staženo: 14x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Úplně na začátku hry jděte do společenské místnosti a promluvte si s barmankou v severní části. Můžete ji asi 15x požádat o čokoládu, za kterou dostanete jeden bod jídla.

V prvním Isakiském městě je léčitelka. Navštivte ji, ale ihned s ní ukončete rozhovor. Měla by vám dát magický lektvar, který má cenu asi 16 zlatých. Je možné to opakovat několikrát. Někdy se stává, že získání předmětu chvíli trvá.

V dungeonu si zapalte dvě pochodně a budete mít viditelnost skoro jako ve městě.

Jak zabránit smrti Herrasa a vydělat tak spoustu peněz? Když vám prostitutka řekne o chystané vraždě, jděte za králem a pomoci funkce Enter World (zadej slovo) napiš Murder (Vražda). Král vám poděkuje a odejde do úkrytu. Později vám král dá klíč od truhly, kde najdete 500 zlatých. Ta je na rohu jeho rezidence.
Pohyb
-
Lídr party
Mapa
+
Úkrok
-
Obrazovka postavy
+
Běh
/
Pohled nah./dol.
STÁHNOUT ZDARMA
Albion je hra od německých tvůrců Blue Byte, přeložená pro mezinárodní trh do angličtiny až později. Hra využívá sci-fi prostředí s prvky fantasy a magií. Hru lze považovat za duchovního nástupce her Amberstar a Ambermoon.

V roce 2227 je gigantická mezihvězdná loď Toronto vyslána kvůli možnému množství nerostných surovin na pouštní planetu. Když se loď přiblíží, je vyslán malý člun, aby prozkoumal planetu podrobněji. Tento člun však kvůli technickým problémům ztroskotá a pilot Tom Driscoll spolu s xenobiologem Rainerem Hoffstetem jsou zachráněni místními inteligentními bytostmi Iskaii. Toronto je loď uzpůsobená k přistání a následné těžbě, která by však tuto planetu zničila. Tom s Rainerem je nucen informovat posádku Toronta a zabránit tak zničení živé planety. To však nebude tak jednoduché...

Hráč ovládá skupinu až šesti postav, každá z nich má své schopnosti a dovednosti. Každý charakter získává zkušenostní body za poražení nepřátel, popřípadě za vyřešení nějakých hádanek. Po postupu na vyšší level se jim zvýší život a magie a dostanou trénínkové body, které lze utratit u trenéra za vylepšení nějakých dovedností. Albion používá poměrně unikátní grafický systém. Většina převážně vnitřních lokací je zobrazena ve 2D pohledu seshora. Podobný pohled se, akorát v mnohem menším měřítku, se používá při zkoumání vštšího světa mimo města. Pak je tu speciální prostředí po vstupu do většiny dungeonů, jeskyní a exteriérů větších měst, kdy se hra přepne do 3D pohledu první osoby v reálném čase. Hru lze ovládat jak na klávesnici, tak i pomocí myši.

Soubojový systém je naopak tahový a odehrává se v mřížce pět na šest podobný šachovnici s postavami hráče dole a nepřítele nahoře. Na začátku každého tahu vybere hráč akci, kterou má každá z postav provést - útok, pohyb, magie, použít předmět nebo utéct. Pořadí ve kterém postavy provádějí své akce závisí najejich rychlosti. To je důležitý taktický prvek, protože mnohdy se může stát, že je proveden útok na pozici nepřítele, ale ten je rychlejší a pohne se dřív, než na něj postava zaútočí.
Rozsáhlý svět, herní doba, spousta detailů a interaktivních předmětů, plnohodnotný 2D i 3D režim, český překlad.
Grafika je hodně pohádková a nemusí sednout každému.
9