Star Wars: X-Wing
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Lucas Arts
1993
5,7MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

X-Wing je vesmírný simulátor ze světa Star Wars. Hráč převezme roli rebelského pilota bojujícího s Galaktickou říší před vrcholnou bitvou prvního filmu Hvězdných válek IV a během něj. Příběh se rozděluje na tři části po 12ti až 14ti operacích.

Poté co si vyberete pilota za kterého budete hrát se dostanete na palubu křižníku Mon Calamari. Odtud si hráč může vybrat mezi zkušebním létáním, historickým simulátorem nebo prohlídkou služebních povinností. Při zkušebním létáním se hráč snaží v časovém limitu prolétávat řadou bran. Historický simulátor zobrazuje mise, které nejsou vázány na hlavní děj. Hlavní kampaň začíná prohlídkou pracovních operací. Kromě letových možností mohou hráči vstoupit do technické místnosti, ve které je možné si prohlídnout kosmické lodi ze hry. Filmová místnost obsahuje letové údaje.

Hra neobsahuje gravitaci ani atmosferické efekty. Letadla maji dobíjecí laserové zbraně a rakety. Hráč ovládá rozdělení energie mezi lasery, štíty a motory. Ve hře je několik typů misí od klasických dogfights po útoky na konvoje a hlavní nepřátelské křižníky. Hráč získává body a hodnosti za úspěšné plnění cílů. Pokud zemře v boji, skóre je ztraceno, ale postup kampaně zůstává zachován.

X-Wing se pohybuje v trojrozměrném prostředí. Objekty ve vesmíru jsou polygonové, bez textur ploch. Hudební zvukový doprovod je poměrně pokročilý. Přizpůsobuje se totiž situacím ve kterých se nacházíte.
Ze světa Star Wars, zajímavá grafika, kontrola energie lodi. Nic moc nového pod sluncem.