Ugh!
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Egosoft
1992
148kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Tato jednoduchá hra s netypickým názvem Ugh! je arkádová hra z roku 1992 pro Amigu, Commodore 64 a MS-DOS. Jedná se o klon hry Space Taxi z roku 1984 pro systém Commodore. Později se distribuoval také jako shareware prostřednictvím příloh k časopisům.

Jste jeskynní můž a pracujete jako někdo, o kom by se dalo s nadsázkou říci, že je pravěký taxikář. To proto, abyste vydělal balík peněz a zalíbil se tak své potencionální družce. Proboha proč?! Lítáte ve šlapacím přepravním boxu s vrtulí a převážíte pasažéry mezi jednotlivými plošinami. Hráč si musí dávat pozor na kolizi s překážkami, tvrdé přistání, nebo kontakt objektů s rotorem vrtulníku, protože by došlo k poškození a okamžitému neúspěchu. Další nepříjemností můžou být nepřátelští dinosauři nebo ptáci.

Jelikož je vrtulník poháněn vašimi nohami, je možné se po určité době letu vyčerpat. Výdrž je možné doplnit ovocem sraženým ze stromu kamenem. Ten lze shodit také na nepřítele, čímž jej na krátkou dobu omráčíte. Je možné převážet jen jednoho pasažéra, pokud některého shodíte do vody, je šance jej ještě vytáhnout, než se utopí. Výjimkou je starý pán, kterého nelze zachránit. Je možné hrát singleplayer, nebo v kooperaci pro dva hráče.

Ve hře je 69 levelů a do konkrétních se dá dostat pomocí kódů znázorněných po dokončení úrovně. Kódy jsou pro jednoho a dva hráče odlišné a jsou to názvy písní Christian Death a Current 93. Lze je najít i tady na webu v doplňcích na horní kartě hry.
Jednoduchý koncept na pochopení, miniaturní velikost. Velmi jednotvárné.