Teenagent
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Metropolis Software House
1995
2,92MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Teenagent je polská adventura, u nás distribuovaná společností Vochozka Trading, počeštěná a pojmenovaná jako Agent Mlíčňák. Pod tímto názvem ji bude asi u nás znát více lidí.

Pojednává o mladém dospívajícím hlavním hrdinovi Marku Hopperovi, který je policejní agenturou najat, aby odhalil příčinu záhadného mizení zlata v okolí Polska. Jakožto agent amatér začínáte na cvičišti, kde je nutné splnit tři úkoly, abyste se poté vydali konečně pátrat po stopě zločince Pankráce.

Agent Mlíčňák je adventura klasického střihu. Hru ovládáte výhradně myší, netypicky pravým tlačítkem se provádí většína úkonů a levým hlavní postava popisuje co vidí. Inventář se vysouvá po přesunutí kurzoru do horního rohu a vámi vlastněný předmět se aktivuje opět pravým tlačítkem. Občas hra nutí kombinovat předměty, ale zdaleka ne tak nelogicky, jako to bývalo u starších českých adventur.

Grafika je podle mě docela povedená. Podstatně lepší než u o rok starších her od Pterodonu, navíc nechybí správně střelený humor jako u našich klasických tuzemských adventur. Nakolik je to práce našich překladatelů, nebo je to ve hře takto původně zamýšleno, to nevím. Každopádně celý překlad do češtiny je velmi povedený. I to je jeden z důvodů, proč si spousta lidí myslí, že Agent Mlíčňák je český počin. Škoda, že nelze zrychleně pohybovat postavou a chybí dabing, ať už český, polský, nebo anglický.
Pěkná kreslená grafika, kvalitní český překlad, humor. Absence dabingu, chybí rychlý pohyb běžně využívaný dvojklikem.